Testujemy wideorejestrator Mio MiVue 826

Unboxing

W pudełku obok samego urządzenia znajdują się uchwyt do mocowania na szybie, kabel oraz folie elektrostatyczne, które umożliwiają montaż kamery nie na stałe.

Szybki montaż

Kamerę montujemy na magnetycznym uchwycie typu QuickClick, który pozwala na szybkie ustawienie kamery oraz dyskretne wpasowanie za lusterkiem wstecznym nawet w większych i wyższych pojazdach z pionową szybą. Warto zauważyć, że uchwyt umożliwia wyjęcie kamery za każdym razem, gdy opuszczamy samochód.

Jakość nagrywania

MiVue 826 to rejestrator z serii TALAS nagrywający obraz w rozdzielczości Full HD 1080p, zapisując 60 klatek na sekundę. W porównaniu z szybkością nagrywania 30 klatek/s, ta podwojona gęstość zapisu danych, która umożliwia uzyskanie obrazu wideo o wyjątkowej szczegółowości i płynności nawet podczas nagrywania przy dużych prędkościach. Kamera świetnie nagrywa w dzień, a materiał nagrany w nocy jest bardzo jasny. To za sprawą wielosoczewkowej szklanej optyki F1.8, która umożliwia rejestrację dobrej jakości obrazu, zaś rzeczywisty kąt widzenia wynosi 150°. Nie bez przyczyny mowa tu o kącie rzeczywistym, gdyż często podawany jest jedynie kąt widzenia optyki, a nie nagrania wideo. Dzięki temu można zobaczyć szczegóły a nawet to, co dzieje się na poboczu.

Moduł GPS i WiFi

MiVue 826 ma wbudowany w wideorejestrator moduł GPS, który zapisuje prędkość jazdy (zapis może być także wyłączony), precyzyjną lokalizację oraz czas. Zapewnia również automatyczną kalibrację czasu i lokalizacji, nawet po dłuższym czasie braku aktywności kamery. Zintegrowane WiFi synchronizuje w czasie rzeczywistym materiał filmowy z wideorejestratora ze smartfonem. Ponadto, dzięki tej funkcji można aktualizować bezprzewodowo oprogramowanie sprzętowe i bazę fotoradarów.

Tryb parkingowy

Seria TALAS została wyposażona w tryb parkingowy i dzięki podtrzymywaniu bateryjnemu wytrzymują przez 48 godzin w stanie gotowości. Nagrywanie zdarzenia rozpoczyna się automatycznie po wykryciu drgań i może być długo podtrzymywane dzięki wewnętrznej baterii. Natomiast przy zastosowaniu stałego zasilania, np. produktu Mio Smartbox, urządzenie może działać w aktywnym trybie parkingowym do 36 godzin. Nie mieliśmy tego urządzenia w testach, dlatego posiłkujemy się informacją otrzymaną od producenta.

MiVue to udany sprzęt znanej na rynku marki Mio. Ze względu na jakość zapisu warto używać karty microSD™ klasy 10 o pojemności do 256 GB. Jakość idzie w parze z ceną, dlatego za ten model trzeba zapłacić ok. 629 złotych.

There are 7 comments

  1. Warto dodać że rejestrator nie współpracuje z większością kart micro. Informacja z serwisu mio i doświadczenie 🙁

    Reply

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane