TIER uzyskuje 200 mln USD finansowania, by wypełniać swoją misję Zmiany Mobilności Na Dobre

Wśród uczestników rundy finansowania są obecni inwestorzy: SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, RTP Global, Novator, White Star Capital, Northzone i Speedinvest oraz nowi partnerzy, tacy jak M&G Investments i Mountain Partners. Ta runda finansowania jest częścią szerszego procesu pozyskiwania kapitału i środków dłużnych.

TIER, europejski lider w branży mikromobilności, ogłosił dziś pierwsze zamknięcie rundy finansowania serii D, o wartości 200 mln dolarów, ugruntowując swoją pozycję najwyżej dofinansowanej firmy z branży mikromobilności w Europie. Jako część szerszego finansowania kapitałowego i dłużnego, ta runda finansowania została przeprowadzona przez dotychczasowych inwestorów SoftBank Vision Fund 2 oraz Mubadala Capital, do których dołączyli nowi partnerzy, tacy jak M&G Investments, fundusz na rzecz oddziaływania ekologicznego. Finansowanie zapewnia firmie TIER dodatkowe środki na realizację misji Zmiany Mobilności Na Dobre poprzez dostarczanie najbezpieczniejszych, najbardziej sprawiedliwych i zrównoważonych rozwiązań w obszarze mobilności.

Pasja do wprowadzania zmian, z jaką działają Lawrence, Matthias i Alex, jest odczuwalna w całej organizacji – od hubu TIER w Dubaju po centralę w Berlinie. Firma szybko stała się nie tylko liderem w europejskiej przestrzeni mikromobilności, lecz także przykładem całkowitego zróżnicowania się względem konkurencji poprzez przywiązanie do zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć im w tej podróży i mamy nadzieję pozostać partnerami Lawrence’a i jego zespołu przez kolejne lata. – mówi Amer Alaily, Drektor w Mubadala Capital – Ventures, Europe.

Od rozpoczęcia działalności w 2018 roku, TIER ugruntował się na pozycji lidera rynku europejskiego dzięki niezrównanej efektywności kapitałowej i znakomitej sprawności operacyjnej. Do tej pory niemiecka firma rozdysponowała 135,000 e-hulajnóg, e-rowerów i e-skuterów w 150 miastach w 16 krajach. TIER planuje przeznaczyć pozyskane środki na przejęcia oraz inwestycje strategiczne, poszerzając jednocześnie swój międzynarodowy zasięg na strategicznych rynkach o dużym potencjale rozwoju. TIER będzie również inwestował w rozbudowę swojej multimodalnej floty w Europie i na Bliskim Wschodzie oraz kontynuował rozwój innowacyjnej sieci TIER Energy Network, czyli sieci stacji ładownia akumulatorów obsługiwanych przez lokalne biznesy.

W ciągu ostatnich trzech lat firma TIER odnotowała imponujący wzrost, poszerzając swoją ofertę produktów multimodalnych, budując ważne partnerstwa branżowe i wygrywając prestiżowe przetargi. Jesteśmy pod wrażeniem i niezwykle podbudowani wybitnymi osiągnięciami TIER w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania, które pomagają firmie w budowaniu pozycji lidera w dziedzinie mikromobilności w Europie i przyspieszają jej sukces w tej niezwykle konkurencyjnej branży. – komentuje Niranjan Sirdeshpande, Dyrektos, M&G’s Catalyst Investment Team.

Finansowanie przypada na rok, w którym TIER nabrał rozpędu. Firma wkroczyła niedawno do szesnastego kraju, a także znacząco rozszerzyła swoją obecność w Europie i na Bliskim Wschodzie o nowe miasta, takie jak Manama (Bahrajn), Budapeszt (Węgry) czy Londyn, gdzie pojawia się po wygranej w przetargu na prowadzenie pierwszego w stolicy Anglii systemu e-hulajnóg. Wraz z wprowadzeniem e-rowerów w kilku krajach europejskich, TIER rozszerza swoją bogatą ofertę rozwiązań multimodalnych, stając się tym samym pierwszym europejskim dostawcą mikromobilności, który oferuje użytkownikom trzy różne rodzaje pojazdów w jednej aplikacji.

Dzięki dofinansowaniu TIER zyskuje dodatkowe zasoby do realizacji naszej misji, jaką jest zmiana mobilności na dobre. Przekroczenie w tak krótkim czasie 80 milionów przejazdów, które zastąpiły ponad 13 milionów przejazdów samochodem, jest doskonałym świadectwem tego, że miasta na całym świecie szukają sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa swoich sieci transportowych i dążą do bezemisyjnej przyszłości. – mówi Lawrence Leuschner, CEO i współzałożyciel TIER Mobility.

Z wyceną wynoszącą 2 miliardy dolarów, firma TIER pozyskała do tej pory łącznie ponad 660 milionów dolarów w postaci finansowania kapitałowego i dłużnego.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane