TIER wynagradza za parkowanie e-hulajnóg w wyznaczonych strefach w Warszawie

Roman PakotaAutor:
Jeszcze przed majówką TIER, czołowy europejski operator w sektorze mikromobilności, wprowadza usługę wynagradzania za parkowanie
e-hulajnóg w wyznaczonych miejscach w Warszawie, m.in. przy stacjach metra, w Al. Jerozolimskich, Al. Ujazdowskich, przy Belwederskiej, Stadionie Narodowym oraz na Placu Zbawiciela. Każdy z użytkowników, który zaparkuje e-hulajnogę w jednym z punktów oznaczonych w aplikacji TIER na teranie stolicy, otrzyma 1 minutę gratis. Najwięcej stref parkowania znajduje się w Centrum, na Powiślu, Mokotowie i Pradze.

Wprowadzane przez TIER rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby władz i mieszkańców miasta borykających się z problemem źle ustawionych, bądź porzuconych hulajnóg. Dotychczas funkcjonalność ta była aktywna na terenie Trójmiasta, Kołobrzegu, Krakowa, Słupska i Szczecina. Obecnie gratyfikacja za parkowanie w wytyczonych strefach będzie również przyznawana użytkownikom w stolicy.

Jak zyskać darmową minutę na kolejny przejazd?

Po zalogowaniu się do aplikacji użytkownik zobaczy mapę z zaznaczonymi obszarami parkingowymi, dzięki czemu będzie mógł przed wyruszeniem w trasę zaplanować jej przebieg oraz punkt końcowy. Po zakończeniu przejazdu w odpowiedniej strefie, do konta w aplikacji dodana zostanie nagroda w postaci darmowej minuty do wykorzystania podczas następnej przejażdżki. Użytkownik każdorazowo otrzyma również potwierdzenie przyznania dodatkowych minut w wiadomości e‑mail wysłanej z aplikacji.

Prawidłowe parkowanie e-hulajnogi poza strefą parkowania

W przypadku parkowania poza wyznaczoną strefą należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. E-hulajnogę można zaparkować na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej krawędzi chodnika oddalonej od jezdni. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą (ważne, by nie stawiać hulajnóg obok siebie, a jedną za drugą). W przypadku parkowania hulajnogi na chodniku, szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu.

Dbając o zachowanie porządku w przestrzeni publicznej, TIER podejmuje się edukowania użytkowników, a także umożliwia im samodzielne zgłaszanie przypadku niepoprawnego parkowania. Aby wypożyczyć pojazd za pomocą aplikacji TIER, użytkownik musi zapoznać się z serią ekranów instruktażowych, wyjaśniających jak odpowiedzialnie korzystać z e‑hulajnóg, a po zakończeniu przejazdu wykonać zdjęcie zaparkowanego pojazdu.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Ultrabook LG Gram

Ultrabook LG Gram w Polsce

Opublikowane przez - 3 lipca 2019 0
Na początek chcemy zauważyć, że rynek urządzeń mobilnych w Polsce cały czas się rozwija. Popyt, który mu towarzyszy jest atrakcyjny…