TomTom świętuje kamień milowy w rozwoju autonomicznej jazdy – pół miliona pojazdów na drodze

MobilityNewsAutor:
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacyjnej, ogłosił, że jego mapy dla automatycznej jazdy zasilają ponad pół miliona automatycznych pojazdów poziomu 1 i poziomu 2 na drogach. Pojazdy te należą do różnych producentów.

Zgodnie z definicją opracowaną przez Society of Automotive Engineers, poziom 1 obejmuje automatyzację bocznego lub wzdłużnego sterowania ruchem pojazdu, podczas gdy poziom 2 obejmuje automatyzację zarówno bocznego, jak i wzdłużnego sterowania ruchem pojazdu. Pojazdy użytkowe poruszają się bardziej wydajnie, oszczędzając paliwo i redukując emisje, a samochody osobowe będą bardziej bezpieczne dla pasażerów na drodze.

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom, komentuje: „Droga do w pełni autonomicznej przyszłości jest ekscytująca – już teraz wspieramy automatyczną jazdę na drogach. Wizja TomTom to autonomiczna przyszłość z bezpieczniejszymi drogami, wolnymi od zatorów i emisji spalin. Dzisiejszy kamień milowy to kluczowy krok w tym kierunku.”

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Tak się testuje Zopo Hero 2

Opublikowane przez - 9 września 2016 0
Zopo Hero 2 został oficjalnie ogłoszony niecały miesiąc temu, choć smartfon możemy już nabyć to warto wcześniej przyjrzeć się co…