TomTom też rozwija pojazdy autonomiczne

Tak jak w telefonii komórkowej emocje budzi technologia 5G, tak w motoryzacji są to pojazdy autonomiczne (mogą jeździć same, ale czasem kierowca może prowadzić je manualnie). Okazuje się, że nie tylko producenci samochodów pracują nad rozwiązaniem.

Jedną z nich okazuje się być firma TomTom znana głównie z tworzenia nawigacji. Teraz jednak poszła o krok dalej. Na trwających targach IAA we Frankfurcie ujawniła kilka szczegółów o swoim autonomicznym pojeździe.

Rozwiązanie zawiera mapy TomTom High Definition (HD), TomTom Roadagrams oraz usługę strumieniowego przesyłania map TomTom AutoStream.

W nowym pojeździe wbudowano osiem skanerów laserowych, kamery stereo i sześć radarów. Zapewniają one 360-stopniowy widok otoczenia pojazdu, a dane z tych czujników są przetwarzane i porównywane z mapą HD TomTom, dzięki czemu pojazd może się dokładnie zlokalizować.

Oczywiście ma mapę HD firmy TomTom z bardzo dokładnym obrazem drogi, w tym modeli pasów ruchu, geometrii pasa ruchu i znaków drogowych, z dokładnością do kilku centymetrów. Ma ona umożliwić zautomatyzowanym pojazdom precyzyjne zlokalizowanie się na drodze, zbudowanie szczegółowego modelu otaczającego środowiska, współpracując z czujnikami pojazdu oraz zaplanowanie trasy do celu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Bunt maszyn

Opublikowane przez - 2 czerwca 2019 0
Na nieskazitelnym obrazie przyszłości związanej z Internetem Rzeczy pojawiła się kolejna rysa. Najpierw w USA testowany przez kierowcę Ubera i…