Top 10 najdroższych na świecie smartfonów

Diamenty są wieczne – to jeden z tytułów filmów o agencie Jamesie Bondzie (w tym konkretnym w postać 007 wcielił się Sean Connery). W 1953 r. w filmie „Mężczyźni wolą blondynki” Marylin Monroe zaśpiewała piosenkę “Diamonds Are a Girl’s Best Friend” (diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny). Bazując na tym w latach 80-ych Madonna (swoją drogą w podobnym typie urody co Marylin Monroe) występowała w klipie pt. „Material girl”.

Czasy się zmieniają, zainteresowania też. Kiedyś były diamenty, teraz mogą być warte miliony USD smartfony. Kobiety miałyby 2 w 1, czyli urządzenie do rozmowy/korzystania z sieci i drogi gadżet. Dziś bez problemu da się obie rzeczy połączyć.

My posiłkowaliśmy się rankingiem Valuewalk.com. Jest takich więcej, z kolei telefonów wartych setki tysięcy, albo miliony USD. Są takie. Oto one.

10. iPhone Princess Plus wart 176 tys. 400 USD

iPhone i tak nisko? Spokojnie, to dopiero numer 10. Został stworzony przez znanego austriackiego projektanta Petera Aloissona i został wykonany ze złota z podstawą oryginalnego iPhone’a. Jeśli baza złota nie wystarczyłaby, w zestawie było 318 diamentów o łącznej wadze od 16,5 do 17,75 karatów ogółem – przynosząc cenę do prawie 200 tys. USD.

9. Black Diamond VIPN Smartphone wart 300 tys. USD

Stworzony przez artystę Jarena Goha. Został oparty na nieistniejącym już Sony Ericssonie i był pokryty złotem, klejnotami i niezwykle drogim czarnym diamentem.

8. Vertu Signature Cobra wart 360 tys. USD

Zazwyczaj kojarzony z Nokią. Nie do końca słusznie, bo Vertu to oddzielna marka. Nokia dała tylko „wnętrzności”.Zaprojektowany przez francuskiego jubilera Boucherona Vertu, jest pokryty złotem i wieloma różnymi kamieniami szlachetnymi.

7. Gresso Luxor Las Vegas Jackpot wart 1 mln USD

Z wyglądu jeden z modeli Nokii. Zaprojektowany przez projektantkę akcesoriów Gresso. Tylny panel wykonany jest z drewna, które zostało wydobyte z afrykańskiego drzewa sprzed ponad 200 lat. Wykonany jest z jednego z najdroższych gatunków drewna, jakie kiedykolwiek istniało. Ma wiele czarnych diamentów i ponad 180 gramów złota, a każdy klucz na klawiaturze jest inkrustowany szafirem z klejnotów.

6. Diamond Crypto wart 1,3 mln USD

Oparty na terminalu z Windows CE – systemie operacyjnym, który istniał przed Windows Phone. Zzostał również stworzony przez Petera Aloissona. Zawiera około 300 diamentów, co jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do jego szóstego miejsca na liście 10 najdroższych telefonów na świecie.

5. Goldvish Le Million wart 1,3 mln USD

Ręcznie wykonany, składa się z 18-karatowego białego złota i 120 karatowych diamentów VVS-1.

4. iPhone 3G Kings Button wart 2,5 mln USD

Kolejny iPhone i kolejny model zaprojektowany przez jubilera Petera Aloissona. Ma przycisk iPhone 3G Kings ze złotym i białym złotem i 138 diamentami o szlifie brylantowym.

3. iPhone 3GS Supreme Goldstriker Advanced wart 3,14 mln USD

Trzecim najdroższym wpisem na liście 10 najdroższych telefonów na świecie jest urządzenie zaprojektowane przez Stuarta Hughesa. Jako elitarny brytyjski projektant jest znany z zamiłowania do luksusowego wzornictwa. Wcześniej próbował stworzyć cały dom ze złota. iPhone 3GS Supreme Goldstriker Advanced jest wyposażony w rzadki diament o masie 7,1 karata.

2. iPhone 4 Diamond Rose Edition wart 8 mln USD

Również stworzony przez Stuarta Hughesa, oparty jest na iPhonie 4. Został utworzony z solidnego różowego złota otoczonego olbrzymimi 500 diamentami między krawędziami i przyciskiem start. Ma też 53 diamentów zdobiących logo Apple, a środek przycisku startowego zdobi 7,4-karatowa róża diamentowa.

1. Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond wart 48,5 mln USD

Krok od drugiego do pierwszego miejsca w najdroższych telefonach na świecie jest ogromny. Najdroższe urządzenie, jakie kiedykolwiek stworzono, należy do Nity Ambani, żony biznesmena z Muskesha Ambani z Indii. Telefon wykonany jest z 24-karatowego złota i różowych bramek z gigantycznym diamentem na tylnej pokrywie oraz powłoką platynową i ochroną przed włamaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Honor 20 Pro – recenzja

9.0/10
9.0/10
Opublikowane przez - 14 sierpnia 2019 0
Światowa marka smartfonów HONOR, 22 maja w Londynie, oficjalnie zaprezentowała swoje najnowsze smartfony: HONOR 20 LITE, HONOR 20 oraz HONOR…