UE określi wspólne standardy bezpieczeństwa 5G

Temat 5G ciągle wzbudza emocje. W większości dlatego, że osoby mieszkające w pobliżu nadajników boją się zwiększonego promieniowania ultramagnetycznego (PEM). Jednak wprowadzenie technologii wydaje się nieuniknione.

Komisja Europejska wydała rekomendacje dotyczące cyberbezpieczeństwa sieci 5G. Tym samym potwierdzono, że kwestia zapewnienia bezpieczeństwa technologii 5G jest zadaniem dla całej wspólnoty europejskiej. Komisja będzie koordynować prace nad wypracowaniem wspólnych standardów odnośnie 5G.

Podstawą zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności sieci 5G jest przeprowadzenie odpowiedniej analizy ryzyka. Przygotowanie odpowiednich profili bezpieczeństwa oraz odpowiednich laboratoriów i procesów dla oceny urządzeń i oprogramowania dla sieci 5G będzie wymagać czasu. Dlatego w pełni wejdzie ono w życie dopiero w listopadzie 2020.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

zdjęcie otwarcia Chrostoff Scholz

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
janciokayaGuliwerKrzysiekwitold Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
witold
Gość
witold

W niektórych państwach lada dzień pojawi się możliwość korzystania z 5g, UE jak zwykle się ociąga przez co tracimy niepotrzebnie czas. Działania musza być sprawne i zdecydowane.

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Dla nas, użytkowników Internetu mobilnego 5g jest bardzo ważnym punktem rozwoju technologii. Praktycznie wszystko może ulec poprawie po wejściu nowej sieci do obiegu.

Guliwer
Gość
Guliwer

Bardzo dobrze. Jak wszystko będzie odpowiednio uregulowane to wszelkie zagrożenia będą minimalizowane i spokojnie będzie można wykorzystywać potencjał nowej sieci.

kaya
Gość
kaya

Tak naprawdę ludzie nie mają się czego obawiać, anten 5g będzie mnóstwo ale nie będą one nam szkodzić, o wiele za słabe natężenie.

jancio
Gość
jancio

racja Kaya, ale na razie i tak nie ma 5G nie wiem o co halo !?! Play naoszukiwał w reklamach 😀

Powiązane

Mobilna aplikacja Idea Banku

Opublikowane przez - 24 marca 2016 0
Idea Bank wprowadził mobilną aplikację, która oferuje dostępne w banku usługi na smartfony i tablety. Oferuje m.in. szybkie przelewy i…