UE rozstrzygnie spór Spotify z Apple

Spotify zarzuciło Apple wykorzystywanie dominującej pozycji App Store i działanie na korzyść swojego serwisu Apple Music. Serwis złoży skargę przedstawi Komisji Europejskiej analizę poniesionych kosztów w związku z działaniem Apple.

Spotify podkreśla, że od 2011 roku Apple zobowiązuje wszystkich producentów aplikacji do korzystania ze swojego systemu płatności – informuje Forbes. Amerykański koncern pobiera przy tym 30 proc. od każdej transakcji zawieranej przez użytkowników w aplikacjach pobieranych z oficjalnego sklepu z oprogramowaniem na urządzenia z systemem iOS, w tym od zakupu pakietów abonamentowych. Prowizja nie dotyczy jednak wszystkich. Płaci ją Spotify i inni dostarczyciele treści cyfrowych, ale już nie Uber czy Deliveroo.

Według Forbesa we wniosku złożonym w Komisji Europejskiej Spotify stwierdziło, że system rozpoznawania głosu Siri na urządzeniach Apple’a nie pozwala użytkownikom uruchamiać tej aplikacji. Apple miał również odmówić wydania oficjalnej wersji programu na zegarki Apple Watch.

Oprócz złożenia skargi do Komisji Europejskiej, Spotify uruchomiło specjalną kampanię prasową, w tym stronę internetową poświęconą – w jego ocenie – nieuczciwemu działaniu Apple.

zdjęcie otwarcia: Spotify.pl (profil na Facebooku)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane