Ułatwienia w nawigacji NaviExpert w związku z koronawirusem

W aplikacji pojawiły się udogodnienia mające na celu szybsze i wygodniejsze wyszukiwanie, a co za tym idzie – także dotarcie do szczególnie przydatnych w okresie pandemii miejsc takich jak szpitale jednoimienne

Wprowadzonych zmian jest sporo. Po pierwsze po wpisaniu w pasku wyszukiwania NaviExpert hasła „koronawirus” użytkownik otrzymuje listę szpitali zakaźnych znajdujących się najbliżej naszego aktualnego położenia. Nowością jest także widoczna w szybkim wyszukiwaniu kategoria POI pod nazwą „Szpitale zakaźne”. Po kliknięciu w nią w wynikach wyświetlą się wszystkie aktualnie funkcjonujące szpitale zakaźne w Polsce, do których można zgłaszać się z objawami koronawirusa. Wszystkie pozycje zostały zweryfikowane pod kątem poprawności danych.

Nie jest to jedyny nowy skrót, który pojawił się w aplikacji. Po kliknięciu w wyszukiwarkę nawigacja wyświetla teraz kategorie miejsc, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników. Obiekty kulturalne czy kina, zostały zastąpione przez skróty do szybkiego wyszukania popularnych dyskontów, aptek, drogerii, stacji benzynowych czy paczkomatów. Dzięki tym zmianom dostęp do poszczególnych punktów stał się jeszcze szybszy.

Analogiczne zmiany pojawiły się także na mapie. Aktualnie nie ma na niej takich punktów jak m.in. restauracje, banki czy obiekty sportowe, a wyłącznie te, które są najważniejsze w czasie pandemii: apteki, drogerie, bankomaty, szpitale, parkingi oraz sklepy spożywcze.

Niezmiennie jednak wszystkie kategorie punktów są nadal dostępne w aplikacji z poziomu wyszukiwarki. Chcąc je natomiast przywrócić w widoku mapy wystarczy w menu aplikacji wybrać: Ustawienia > Wygląd mapy > Wyświetlane kategorie POI.

Wszystkie zmiany związane z wyszukiwaniem punktów są dostępne w aplikacji bezpłatnie, zarówno w wersji na Androida jak i system iOS bez konieczności dokonywania aktualizacji.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Mirosław Hermaszewski twarzą Tooway

Opublikowane przez - 7 lipca 2015 0
Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak, który odbył lot w kosmos, poleca  usługi internetu satelitarnego Tooway. Kampania reklamowa otwiera współpracę między kosmonautą…