VORDON DVR-190 – lusterko samochodowe, wideorejestrator i kamera cofania w jednym

Polska firma VORDON, producent elektronicznych akcesoriów samochodowych i mobilnych, nie daje o sobie zapomnieć i co kilka dni prezentuje kolejne ciekawe urządzenia. Tym razem VORDON wprowadził na polski rynek lusterko samochodowe DVR-190. Ten ciekawy gadżet łączy w sobie trzy funkcje: tradycyjnego lusterka wstecznego, wideorejestratora oraz kamery cofania.

VORDON DVR-190 to bardzo pomysłowe urządzenie. Montuje się je jako nakładkę na fabrycznie zainstalowane lusterko w samochodzie. Dzięki temu zabiegowi kierowca może nie tylko obserwować sytuację na drodze za pojazdem, jak w zwykłym lusterku, ale także otrzymuje dodatkową pomoc podczas manewrów. Do zestawu producent dołączył kamerę cofania, którą podłącza się przy użyciu kabla AV/IN. Obraz z kamery prezentowany jest na ekranie IPS o przekątnej 4,3 cala.

Ale to nie wszystko. DVR-190 wyposażony jest również w przednią kamerę i może być wykorzystywany jako samochodowy rejestrator wideo. Technologia podwójnego zapisu umożliwia nagrywanie zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

DVR-190 rejestruje wideo w rozdzielczości Full HD przy 30 fps. Ma ponadto wbudowany czujnik przeciążeń, który wykryje kolizję. W takim przypadku rejestrator zablokuje nagrany film i zapisze go jako film specjalny, który nie zostanie nadpisany. Czułość czujnika przeciążeń można zmienić w zależności od potrzeb.

Obraz nagrywany przez rejestrator poddawany jest obróbce cyfrowej WDR/HDR. Dzięki temu niwelowane są efekty takie jak prześwietlenie czy mocny kontrast.
Urządzenie ma slot na karty microSD do 32 GB i zapisuje pliki w formacie MP4. Oprócz standardowej funkcji wideo dostępny jest tryb fotograficzny oraz odtwarzanie nagranego materiału.

W pudełku wraz ze sprzętem znajduje się dodatkowa kamera cofania wraz z kablem wideo, ładowarka samochodowa, kabel mini-USB, ściereczka z mikrofibry, instrukcja obsługi, dwie gumowe nakładki ułatwiające montaż oraz karta gwarancyjna. Gwarancja producenta obejmuje 36 miesięcy od daty zakupu.
Lusterko VORDON DVR-190 kosztuje 219 zł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Zenimax pozywa Samsunga

Opublikowane przez - 17 maja 2017 0
ZeniMax – właściciel Bethesdy, rozpoczyna kolejną batalię sądową. Tym razem skierowaną w Samsunga. Przedstawiciele ZeniMaxa uważają, że koreański producent do…