W 2016 roku pobrano 90 miliardów aplikacji

MobilityNewsAutor:

Jak donosi raport App Annie – firmy zajmującej się badaniem rynku mobilnego, w 2016 roku użytkownicy systemów Android i iOS pobrali blisko 90 miliardów aplikacji.

app-annie

W porównaniu do roku 2015 liczba pobieranych aplikacji wzrosła o 15%. Producenci aplikacji mobilnych nie mogą również narzekać na zyski, w ubiegłym roku dochody z aplikacji wyniosły 89 miliardów dolarów. Jak się okazuje o 20% wydłużył się czas jaki spędzamy korzystając z aplikacji mobilnych, według raportu w 2016 roku było to 900 miliardów godzin.

Wśród najbardziej dochodowych aplikacji znalazły się: Spotify, Line, Netflix, Tinder oraz HBO Now, natomiast najbardziej dochodowe gry to: Monster Strike, Clash of Clans, Pokemon Go, Game of War: Fire Age oraz Clash Royale.

źródło: phonearena.com

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Blu Life One X2 zapowiedziany

Opublikowane przez - 23 września 2016 0
Blu Life One X2 to następca zeszłorocznej konstrukcji amerykańskiego producenta, który słynie z niedrogich i solidnych konstrukcji. Blu Life One…

Powrót Lime w Poznaniu

Opublikowane przez - 18 maja 2020 0
Większość restrykcji z powodu COVID-19 jest już znoszona. Po przerwie w szczycie kryzysu koronawirusa początkowa flota e-hulajnóg Lime będzie dostępna w…