W ciągu 70 dni Samsung sprzedał w Indiach ponad 5 milionów telefonów Galaxy A

Zaledwie 40 dni po tym, jak nowa seria Galaxy A trafiła do sklepów w Indiach, Samsung sprzedał 2 miliony sztuk. Teraz, 30 dni później, liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie, osiągając łącznie 5 milionów. Przyniosło to firmie przychody na poziomie 1 mld dolarów!

Samsung spodziewa się, że przychody za rok budżetowy 2019 osiągną 4 mld dolarów. Biorąc pod uwagę, że przychody Samsunga w Indiach za rok budżetowy 2018 (który zakończył się w marcu) wyniosły 5,3 miliarda dolarów, wydaje się, że Samsung spodziewa się, że większość sprzedaży będzie generowana przez nowe linie budżetowego Galaxy A.

Nowe telefony z serii A mają cenę od 75 do 410 dolarów. Zgodnie z powyższymi liczbami średnia cena sprzedaży w ciągu pierwszych 70 dni wyniosła 200 dolarów.

Samsung twierdzi, że ma 77% udział w rynku indyjskiego segmentu premium. W niższych segmentach rynku Samsung stoi jednak w obliczu silnej konkurencji ze strony takich firm jak Xiaomi czy Oppo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Vooom czyli wszystko w jednym

Opublikowane przez - 15 kwietnia 2019 0
Doczekaliśmy się się aplikacji, która będzie łączyła wiele ofert współdzielenia pojazdów – od samochodów, po hulajnogi. Ma działać w największych…