Internauci serfują o poranku

213 0

gemius Sylwester

W Sylwestra internauci nie mają czasu na przeglądanie sieci na ekranach komputerów i laptopów. Badania pokazują, że tego dnia ruch w internecie spada o jedną czwartą – wynika z najnowszej analizy firmy Gemius.

Internauci wykonują zwykle najwięcej odsłon wieczorami. Czy tak jest również w sylwestrową noc? Czy noworoczna zabawa odbywa się offline? Gemius postanowił przeanalizować aktywność użytkowników sieci w okresie 31 grudnia 2013–1 stycznia 2014 roku.

W sylwestra spada ruch w internecie

Pokazują to dane z 31 grudnia 2013 roku (wtorek), gdy internauci wykonali o jedną czwartą (26 proc.) mniej odsłon niż wynosi średnia dla dni roboczych. Okazuje się też, że w sylwestra najwięcej odsłon przypada na godzinę 11.00 (7,2 proc. wszystkich odsłon wykonanych w ciągu doby). Tymczasem zazwyczaj w dni robocze użytkownicy sieci najwięcej odsłon wykonują wieczorem, o godzinie 20.00 (6,9 proc.).

Po północy do sieci

Analizowane dane pozwalają zauważyć także wzrost ruchu w sieci zaraz po północy. Choć w sylwestra o godzinie 23.00 internauci wykonują mniej odsłon (2,7 proc.) niż w dni robocze (średnio 3,8 proc.), to w pierwszej godzinie nowego roku sytuacja się odwraca. Użytkownicy sieci wykonują wtedy 1,8 proc. odsłon, podczas gdy w dni robocze – średnio 1,1 proc.

źródło: Gemius

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *