Wear OS uzyskał wsparcie dla smartwatchy

Roman PakotaAutor:

Dziś Apple zorganizował swój główny program WWDC na żywo, na którym zapowiedział mnóstwo nowych funkcji dla Apple Watch oraz watchOS. Tymczasem Wear OS pozostaje daleko w tyle za innymi systemami operacyjnymi smartwatch. Nowa strona pomocy technicznej ze strony dewelopera Androida pokazuje, w jaki sposób Wear OS będzie obsługiwał tarcze smartwatchy. Dotyczy to zegarków z animacjami, takimi jak płynny sekundnik, a nie ten poruszający się co sekundę.

W wersji 2.7.0 Wearable Support Library programiści mogą używać akceleracji sprzętowej dla tarcz zegarka, przy czym wcześniej akceleracja sprzętowa była dozwolona tylko w aplikacjach Wear OS. To nowe wsparcie oznacza, że ​​wszyscy programiści będą musieli ulepszyć swoje tarcze zegarków, aby skorzystać z płynniejszych animacji i nieznacznie poprawić żywotność baterii.

Jest tak wiele ładnie wyglądających zegarków Wear OS, z wieloma różnymi modnymi stylami różnych marek, ale system operacyjny jest niestety daleko w tyle. Z niecierpliwością czekamy na kolejną ważną aktualizację Wear OS, ponieważ nie była aktualizowana od 2018 roku.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Meizu M5S oficjalnie

Opublikowane przez - 15 lutego 2017 0
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chiński producent zaprezentował dzisiaj swój najnowszy smartfon Meizu M5S czyli “średniak” w świetnej cenie. Meizu M5S…