Wiceprezes Google Dan Decasper nowym szefem warszawskiego centrum inżynieryjnego Google Cloud

Roman PakotaAutor:
Nowym szefem warszawskiego centrum inżynieryjnego Google Cloud został Dan Decasper, który objął również stanowisko wiceprezesa Google. Jednocześnie do zespołu zarządzającego pracą biura dołączyli Joanna Obstój, jako dyrektorka ds. inżynierii UI oraz Marcin Mierzejewski, jako dyrektor ds. inżynierii w dziale Cloud Networking. 

Warszawskie biuro to największe centrum rozwoju technologii chmurowych Google w Europie i odpowiada za rozwój narzędzi, z których korzystają globalni klienci usług Google Cloud (jak Spotify, Snapchat czy Twitter) oraz które umożliwiają działanie produktów własnych Google (w tym Wyszukiwarki, YouTube, poczty Gmail i Zdjęć Google).

W ramach trwających inwestycji Google w Polsce firma zapowiada dynamiczny wzrost zatrudnienia w centrum inżynierskim w Warszawie. W poniedziałek ogłosiła też utworzenie zespołu ds. wdrażania technologii w biurze we Wrocławiu. To część przygotowań firmy do otwarcia polskiego regionu Google Cloud, czyli lokalnej infrastruktury obliczeniowej – będzie to jedyna tego typu inwestycja, którą firma uruchomi w tym roku w Europie. 

Dan Decasper posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze IT. Przez ostatnią dekadę był wiceprezesem amerykańskiej giełdowej spółki technologicznej Pure Storage. W tym czasie był odpowiedzialny m.in. za założenie i rozwój centrum R&D firmy w Pradze. Wcześniej Decasper był współzałożycielem Cirtas Systems – startupu będącego pionierem w dziedzinie cloud gateway, a także kierował zespołami inżynierskimi w Citrix Systems. Ukończył studia magisterskie i posiada tytuł doktora nauk informatycznych Swiss Federal Institute of Technology (ETH) w Zurychu. Jest właścicielem 18 patentów.

Zdecydowałem się dołączyć do Google, bo jestem niezwykle podekscytowany możliwością pracy z tak świetnym zespołem w Warszawie, z którym wspólnie będziemy rozwijać największe centrum inżynierskie Google Cloud w Europie. Rozbudowa warszawskiego biura to dla nas priorytet, bo już teraz powstaje tu wiele z naszych najważniejszych produktów i technologii, z których korzystają najwięksi światowi klienci Google Cloud – powiedział wiceprezes Google Dan Decasper.

Do zespołu zarządzającego centrum technologii chmurowych Google w Warszawie dołączy także Joanna Obstój, która obejmie stanowisko dyrektorki ds. inżynierii. Będzie liderką działu tworzącego interfejs użytkownika (UI) wiodących produktów Google Cloud takich jak Google Kubernetes Engine i platforma Anthos. Ma wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym – przez ostatnie 14 lat pracowała w Goldman Sachs, gdzie kierowała zespołami Global Markets Engineering w Warszawie oraz była założycielką programu Warsaw Women’s Network. Ukończyła informatykę na Politechnice Śląskiej. 

Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu inżynierskiego Google Cloud w Warszawie w momencie, w którym Polska coraz bardziej stawia na technologie chmurowe, a nadchodzące otwarcie nowego regionu Google Cloud zaoferuje polskim firmom szansę na przyspieszony rozwój ze wsparciem naszych najlepszych technologii i ekspertów – skomentowała Joanna Obstój. – Decydując się na dołączenie do Google ważne było dla mnie też, że zespół warszawskiego biura rozbudowuje się w oparciu o unikalne kompetencje, różnorodność i inkluzywność. To ogromna szansa dla inżynierów i inżynierek na pracę z najlepszymi, w najbardziej dynamicznie rozwijającym się segmencie IT i jednocześnie tworzenie najlepszego zespołu ekspertów w tej dziedzinie w Europie – dodała Obstój.

Jednocześnie dyrektorem w warszawskim biurze inżynieryjnym Google został także Marcin Mierzejewski, odpowiedzialny za obszar Cloud Networking. Marcin Mierzejewski będzie zarządzał zespołem zajmującym się budową globalnych usług i technologii sieciowych Google Cloud Platform, skoncentrowanych na skalowaniu, bezpieczeństwie i kompleksowym monitorowaniu sieci. Poprzednio był dyrektorem oraz szefem krakowskiego biura inżynieryjnego amerykańskiej firmy OpenX. Doświadczenie zawodowe zdobywał też w Fujitsu i Motoroli. Jest absolwentem automatyki i robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

GB za gole w Orange

Opublikowane przez - 16 listopada 2020 0
Orange po przegranym przez Polaków meczu na pocieszenie daje 1 GB. Aby skorzystać należy wysłać SMS-a o treści GRAMYDALEJ pod…

Meizu M5S zobaczymy 27 stycznia

Opublikowane przez - 11 stycznia 2017 0
Meizu chwaliło się ostatnio znakomitą sprzedażą w 2016 roku i zapowiedziało, że bieżący rok będzie dla firmy jeszcze ważniejszy. Już…