Wiceprezes Microsoft Aziz Benmalek odwiedził Beyond.pl Data Center

MobilityNewsAutor:

Aziz Benmalek, Wiceprezes Microsoft w obszarze Hostingu i Usług Chmurowych przyjechał z wizytą do Polski. Jednym z głównych punktów wizyty były odwiedziny w Beyond Data Center 2 − pierwszej w regionie serwerowni z certyfikacją Rating 4 wg ANSI/TIA-942 oraz rozmowa na temat możliwości rozszerzenia współpracy pomiędzy firmami.

beyond

W czasie swojej jednodniowej wizyty w Polsce, Aziz Benmalek spotkał się z Michałem Grzybkowskim, CEO Beyond.pl. Podczas spotkania Prezesi podsumowali dotychczasową współpracę oraz rozmawiali na temat możliwości jej rozszerzenia m.in. w zakresie usług zarządzanych świadczonych przez Beyond.pl z Data Center 2.  Wśród dyskutowanych obszarów współpracy znalazły się m.in. usługi oparte o platformę Hyper-V, Office365, SharePoint, Exchange On-line, SQL Server w e24cloud.com oraz rozszerzenie Data Center 2 o usługi Microsoft Azure (chmura hybrydowa, Disaster Recovery, backup). Obie firmy widzą szerokie pole do współpracy i liczne korzyści z oferowania wspólnych rozwiązań.

Spotkanie nie mogło obyć się bez zwiedzania Data Center 2. Aziz Benmalek obejrzał m.in. 2 rodzaje komór serwerowych: z chłodzeniem tradycyjnym (opartym o wodę technologiczną) oraz adiabatycznym (stosowanym przez najnowocześniejsze serwerownie na świecie) pozwalającym osiągnąć efektywność energetyczną (PUE) na wyjątkowo niskim poziomie 1.1. Na trasie znalazły się także generatory prądu z masami wirującymi (Diesel Rotary UPS) gwarantujące niezawodność zasilania obiektu (awaria żadnego z komponentów nie spowoduje awarii serwerowni) oraz operatornia, z której Administratorzy Beyond.pl nadzorują działanie powierzonej im infrastruktury. Poza częścią technologiczną Gość odwiedził także przestrzeń logistyczną, w skład której wchodzą również przestrzeń warsztatowa, magazyn i dok rozładunkowy, umożliwiające Klientom obiektu skorzystanie z infrastruktury pomocniczej.

Aziz Benmalek pełni w Microsoft Corporation funkcję Wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar Hostingu i Usług Chmurowych. Posiada imponujące, ponad 24 letnie doświadczenie w branży technologicznej. Podczas swojej 18 letniej obecności w firmie, przeszedł wiele szczebli kariery, przez co zyskał szerokie doświadczenie we współpracy z biznesem oraz wiedzę na temat zróżnicowanej specyfiki międzynarodowych rynków. Od 1,5 roku, na stanowisku Wiceprezesa Microsoft w obszarze Hostingu i Usług Chmurowych, wyznacza strategię Microsoft na współpracę z Dostawcami usług zarządzanych.

Źródło: informacja prasowa

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane