Wideodzwonek Netatmo wkrótce w sprzedaży

Francuski producent urządzeń smart home, przedstawia nowość w swojej ofercie. Inteligentny Wideodzwonek Netatmo pozwala domownikom zobaczyć, kto stoi przed drzwiami i z dowolnego miejsca nawiązać kontakt z gośćmi.

Użytkownik otrzymuje powiadomienia na smartfon, gdy ktoś zadzwoni do drzwi lub urządzenie wykryje osobę w pobliżu.

Dzięki Inteligentnemu Wideodzwonkowi Netatmo użytkownik wie, kto stoi pod drzwiami jego domu, nawet pod swoją nieobecność. Zadzwonienie do drzwi uruchamia połączenie wideo ze smartfonem gospodarza, a ten może zdecydować, czy chce rozpocząć rozmowę w danym momencie. Do przeprowadzenia wideorozmowy nie ma konieczności przebywania w domu, gdyż wystarczy połączenie z Internetem.

W ten sposób podczas pracy w biurze użytkownik może poinformować listonosza, gdzie ma zostawić paczkę lub przywitać gości, podczas gdy przygotowuje jeszcze obiad w kuchni.

Ponadto Inteligentny Wideodzwonek Netatmo chroni dom przed włamywaczami i informuje użytkowników o podejrzanych ruchach w pobliżu posesji. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji urządzenie potrafi odróżnić aktywność będącą wynikiem działania człowieka od nieszkodliwego ruchu. W przypadku wykrycia intruza, użytkownik otrzymuje na smartfon powiadomienie „Wykryto osobę”, a Wideodzwonek może rozpocząć nagrywanie wydarzenia.

Kompatybilność z Apple HomeKit

Inteligentny Wideodzwonek jest kompatybilny ze środowiskiem Apple HomeKit. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik może tworzyć niestandardowe scenariusze i własne połączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Na przykład po wykryciu intruza przez Inteligentny Wideodzwonek automatycznie włączą się zewnętrzne światła domu, aby odstraszyć ewentualnego włamywacza.

Dzięki HomeKit użytkownik może uzyskać dostęp do podglądu aktualnego obrazu z kamery za pomocą komend głosowych wypowiadanych do asystentki Siri.

Odporność na trudne warunki pogodowe

Dzięki kompaktowemu i eleganckiemu wyglądowi Inteligentny Wideodzwonek doskonale pasuje do każdego domu. Z kolei ochrona za pomocą technologii HZO, innowacyjna nanopowłoka i certyfikat IP44 sprawiają, że Wideodzwonek jest całkowicie wodoodporny i doskonale znosi wszelkie warunki pogodowe – deszcz, śnieg, wilgoć – a także kurz i zanieczyszczenia.

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo będzie dostępny w sprzedaży już od 28 września na stronie internetowej www.netatmo.com oraz w sklepach Komputronik i Salonach Denon w cenie 1399,99 ZŁ.

Aplikacja Netatmo Security jest bezpłatna i kompatybilna ze smartfonami z systemem iOS oraz Android.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Rekordowe Orange VOD

Opublikowane przez - 17 kwietnia 2020 0
W świąteczny weekend padł rekord wypożyczeń filmów w Orange VOD. Klienci Telewizji Orange chętnie oglądali najnowsze produkcje, także te, które…