Wiko View 2 i View 2 Pro – polska premiera

Pamiętacie Wiko? Ta francuska marka miała w swoim czasie mocne wejście na polski rynek, później trochę jakby o niej ucichło, ale cały czas ma się dobrze i teraz przypomina o sobie nowymi smartfonami View 2 i View 2 Pro. Warto zwrócić na nie uwagę, bo to interesujące i ładne modele w przystępnej cenie. Ambasadorką marki jest polska biegaczka Joanna Jóźwik, która też używa smartfonu Wiko.

W nowych smartfonach francuska marka nieco odeszła od dotychczasowej, młodzieżowej stylistyki, czyli mocnych kolorów na obudowie. Wiko View 2 i View 2 Pro to zupełnie inne wzornictwo, które przemówi także do starszych użytkowników. Smartfony wyróżniają się bardzo solidnymi, doskonale wyglądającymi obudowami z metalu i ekranami typu FullView z popularnym ostatnio notchem (ale bardziej zaokrąglonym niż u konkurencji).

Telefony Wiko wyglądają na modele z wyższej półki, a kosztują tylko 849 zł (View 2) i 1249 zł (View 2 Pro). Co otrzymamy za te kwoty?

Wiko View 2 to smartfon z ekranem IPS o przekątnej 6 cali, rozdzielczości HD+ (1528 x 720) i proporcjach 19:9. Sercem tego modelu jest układ Snapdragon 435 o taktowaniu 1,4 GHz z GPU Adreno 505. Pamięć RAM wynosi 3 GB, a wewnętrzna 32 GB. Łączność zapewnia LTE kat. 6 (300 Mbps / 50 Mbps), Wi-Fi 802.11 b/g/n i Bluetooth 4.2 z NFC.

Główny aparat ma matrycę 13 Mpix, optykę f/2,0 i kąt widzenia 120 stopni. Producent postawił przede wszystkim jednak na przedni aparat, który w Wiko View 2 ma rozdzielczość 16 Mpix (przysłona f/2.0). Przednia kamera wykorzystuje technologię Big Pixel, która poprawia przechwytywanie światła poprzez zmianę układu pikseli, co daje 4-krotność światłoczułości. Obydwa aparaty mają stabilizacje (zapewne EIS), pomocną podczas nagrywania wideo. Bateria ma pojemność 3000 mAh.

Nie zabrakło czytnika linii papilarnych i odblokowania poprzez skanowanie twarzy,

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 8,0. Wiko zrezygnowało już ze swojej dotychczasowej nakładki, oferując czystego Androida, co daje nadzieje na szybkie aktualizacje. Jedynym dodatkiem do interfejsu jest launcher Wiko, który jest po prostu zwykłą aplikacją i nie jest powiązany na stałe z systemem.

Wiko View 2 Pro to bardzo podobny model, ale o nieco wyższych parametrach dla bardziej wymagających. Tu również otrzymujemy ekran IPS 6 cali o rozdzielczości HD+ (1528 x 720) i proporcjach 19:9. Smartfon View 2 Pro napędza jednak nowszy procesor Snapdragon 450 o taktowaniu 1,8 GHz (GPU Adreno 506) wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Wewnętrzna pamięć wynosi już 64 GB. Można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD o pojemności do 128 lub do 256 GB.

View 2 Pro

Najistotniejszą różnicą między modelami, poza SoC, jest podwójny główny aparat w View 2 Pro. Producent zastosował dwie matryce Sony IMX499 z optyką f/1,75. Zakres obiektywu również wynosi 120 stopni, co pozwala na ujęcie szerszego kadru. Podwójna kamera w View 2 Pro pozwala m.in. na uzyskanie efektu bokeh. Kręcąc wideo, możemy z kolei skorzystać z funkcji Slow Motion, której brak w View 2.

Wiko View 2 dostępny jest w sprzedaży w sieciach Euro i x-kom, a model Wiko View 2 Pro tylko w x-kom.

View 2 Pro

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane