Wkrótce wystartuje pierwszy polski fintech z ofertą finansową dla firm

ZEN, wschodząca firma z sektora fintech, poinformowała o swoich planach dotyczących udostępnienia przedsiębiorcom kompleksowego pakietu usług finansowych, przy strategicznym wsparciu technologicznym Mastercard. Oferta ZEN obejmie m.in. obsługę konta i płatności, a także wydawanie kart płatniczych.

Założycielem fintechu jest Dawid Rożek, współtwórca platformy gamingowej G2A, wyróżniony m.in. w rankingu Forbes „30 przed 30”. Nazwa ZEN, która jest akronimem „zero effort non-bank”, to jednocześnie credo i misja firmy. Jej celem jest bowiem zapewnić współczesnym, przedsiębiorcom prosty i wygodny sposób zarządzania finansami, z pominięciem uciążliwych formalności, a także opłat związanych z tradycyjną ofertą bankową dla firm. ZEN został zaprojektowany z myślą o potrzebach mikroprzedsiębiorców oraz firm MŚP działających w internecie. Usługi fintechu mają zostać udostępnione klientom w pierwszej połowie 2020 r. Będą oferowane wyłącznie online i za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Oferta ZEN obejmie m.in. konto bankowe IBAN umożliwiające obsługę przelewów krajowych i zagranicznych po korzystnych kursach walutowych, karty płatnicze dla właścicieli i pracowników firmy, a dla przedsiębiorstw z branży e-commerce – obsługę płatności online. To odpowiedź na potrzeby nowoczesnych przedsiębiorców, startupów czy freelancerów, którzy od dostawcy usług finansowych oczekują wygody, niskich kosztów i zapewnienia bezpieczeństwa ich pieniędzy.

Usługi ZEN wspierają też płynność finansową firm dzięki natychmiastowemu dostępowi do środków otrzymanych od klientów czy partnerów biznesowych. Szczególną uwagę twórcy ZEN przykładają do tego, żeby ich klienci mogli zarządzać firmowymi finansami w sposób jak najprostszy i jak najszybszy, wiedząc, że dla przedsiębiorców czas jest często najcenniejszym zasobem. Dlatego fintech zamierza udostępnić im innowacyjne rozwiązania technologiczne, takie jak np. automatyczne, zdalne otwieranie konta.

Strategicznym partnerem technologicznym ZEN jest Mastercard, który współpracuje z fintechem m.in. w zakresie wydawania kart płatniczych i obsługi płatności, ale też wprowadzenia usług ZEN na rynek oraz ich udostępnienia w środowisku bankowości otwartej.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

„Opaska życia” od PZU

Opublikowane przez - 9 października 2019 0
Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt „Opaska życia”. Wraz z systemem ratunkowym PZU GO, automatycznie wzywającym…

Vivo X30 z 5G już w grudniu

Opublikowane przez - 28 października 2019 0
W ubiegłym miesiącu vivo zorganizowało konferencję, na której dyrektor firmy ogłosił współpracę z Samsungiem, która wprowadzi smartfon z obsługą 5G…