Wrażenia jak na dłoni

MobilityNewsAutor:

DJI_OSMO 1

Moda na drony, czyli latające obiekty sterowane zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu, nasila się z miesiąca na miesiąc. Konstrukcja większości modeli różnych producentów opiera się na obudowie z wbudowaną lub podczepioną kamerką i rozlokowanymi wokół śmigłami. Osobną kategorią są produkty typu gimbal, a więc stabilizatory sprzężone z kamerami rejestrującymi obraz. Innowację w tym zakresie prezentuje marka DJI, anonsując na rynku Gimbal OSMO.

OSMO to gadżet przeznaczony do kręcenia filmów wideo w jakości 4k do 30kl./s lub Full HD do 120kl./s, dzięki 12Mpx matrycy Sony Exmor R CMOS. Funkcja trzyosiowej stabilizacji pozwoli zachować nieporuszony i czytelny obraz nawet, gdy nagrywamy w biegu, podczas jazdy samochodem czy w trakcie innej dynamicznej czynności. Urządzenie składa się z kamery sportowej, stabilizatora Zenmuse X3 oraz dedykowanego uchwytu.

DJI_OSMO

Dodatkową funkcjonalnością jest automatyczny tryb panoramy, za sprawą którego nasze filmy mogą odzwierciedlać otoczenie znajdujące się w obrębie 360°, co daje niesamowite wrażenie pełni i głębi obrazu. Istotnym udogodnieniem jest możliwość podglądu nagrania w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu smartfona podczepionego do uchwytu. Odpowiada za to aplikacja DJI GO, która bazując na połączeniu Wi-Fi pozwala również na dostęp do zaawansowanych opcji kamery.

DJI_OSMO 2

Produkt dostępny jest u autoryzowanego dystrybutora marki DJI w Polsce, w firmie Nelro Data. Cena SRP Gimbala OSMO została ustalona na 3 199 zł brutto.

źródło: Nelro Data

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Vooom czyli wszystko w jednym

Opublikowane przez - 15 kwietnia 2019 0
Doczekaliśmy się się aplikacji, która będzie łączyła wiele ofert współdzielenia pojazdów – od samochodów, po hulajnogi. Ma działać w największych…

Nowy partner ALSO

Opublikowane przez - 15 lipca 2020 0
ALSO nawiązało współpracę z brytyjską firmą Additive Manufacturing Technologies, która od 2017 r. dostarcza technologie, umożliwiające wytwarzanie produktów na dużą…