Wyniki ABC Daty za III kwartał – Powrót na właściwy kurs

Po III kwartale okazało się, że złe wyniki za II kwartał rzeczywiście były wypadkiem przy pracy. Pytanie, czy uda się utrzymać obecny kurs.

Po niezbyt udanym II kwartale ABC Data wróciła na właściwe tory. W III kwartale tego roku giełdowy dystrybutor osiągnął 1,1 mld zł przychodów ze sprzedaży i równo 5 mln zł zysku netto.

Za najważniejsze wydarzenie minionego kwartału Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Daty uznała nawiązanie współpracy z firmą Alibaba Cloud. Giełdowy dystrybutor będzie wyłącznym przedstawicielem chińskiej firmy w Polsce i łącznie ośmiu krajach, w których działa.

Potwierdzam, że do końca roku zostanie podpisana jeszcze trzecia tego typu umowa o współpracy, jak z Alibabą i Xiaomi. Ale w tej chwili rozmowy jeszcze trwają i nie mogę podać więcej szczegółów – powiedziała Ilona Weiss.

Andrzej Kuźniak

– To może wyglądało tak łatwo, ale Alibaba to światowy potentat. Negocjacje trwały naprawdę bardzo długo. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że to nas wybrano jako partnera w regionie – dodał Andrzej Kuźniak, wiceprezes zarządu ABC Daty.

KNF nie straszny

Po wynikach za II kwartał i półrocze Komisja Nadzoru Finansowego zainteresowała się ugodą, jaką ABC Data zawarła z urzędem skarbowym. W jej efekcie kontrola US została zakończona, ale jednocześni wpłynęło to negatywnie na wyniki finansowe dystrybutora. KNF chciał się dowiedzieć, czy nie było to zatajenie istotnej informacji dla inwestorów.

KNF rzeczywiście zadało nam takie pytanie. Odpowiedzieliśmy na nie i w tej chwili nie ma dalszych pytań ze strony urzędu – powiedziała Ilona Weiss.

Ilona Weiss

To jednak nie koniec problemów giełdowego dystrybutora. 16 listopada spółka zależna iSource S.A., otrzymała decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w sprawie kontroli za pierwsze półrocze 2013 roku. Utrzymał on w mocy decyzję organu pierwszej instancji, określającą zobowiązanie podatkowe spółki (VAT) za ww. okres. ABC Data i iSource podtrzymują swoje stanowisko, że decyzja została wydana z naruszeniem prawa. iSource zaskarży decyzję do WSA.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane