Wyniki finansowe T-Mobile

Madżentowy operator podał wyniki finansowe i operacyjne w I kwartale 2019 r.

Na koniec pierwszego kwartału bieżącego roku T Mobile obsługiwał bazę 10,82 mln klientów. Liczba ta oznacza wzrost o 314 tys. w porównaniu do analogicznego kwartału roku ubiegłego i jest zasługą przede wszystkim zwiększenia lojalności klientów i dalszej redukcji współczynnika churn.

Operator najbardziej zanotował wzrost przede wszystkim bazy abonamentowej, a więc tej grupy, na której koncentrował swoje działania w ostatnich miesiącach. W tym segmencie miesięczny średni wynik churn wyniósł jedynie 0,8%, co oznacza, że osiągnął poziom rekordowego trzeciego kwartału ubiegłego roku.

W tym czasie przychody z usług mobilnych wzrosły łącznie o 2,8% w porównaniu do zeszłego roku, a operator zanotował wzrosty przychodów z usług zarówno w sektorze prywatnym jak i biznesowym. Spółka wypracowała zysk EBITDA After Lease w wysokości 398 mln zł, co stanowi wzrost o 0,5% w ujęciu rocznym.

Udało się osiągnąć pomimo pożaru budynków sąsiadujących z data center w Annopolu oraz zmniejszenia zakresu działalności w obszarze nisko marżowej działalności hurtowej. Na skutek tych czynników przychody w pierwszym kwartale 2019 r. wyniosły 1,496 mld zł.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Wyprzedaż w e-sklepie PLAY – cd.

Opublikowane przez - 18 grudnia 2015 0
Play obniżył ceny kolejnych urządzeń sprzedawanych przez sklep internetowy lub infolinię. Zmieniono ceny smartfonów: Alcatel onetouch goPlay HTC Desire 620 LG…