xbox one s

Xbox One S All-Digital – nowa konsola Microsoftu zostanie pozbawiona napędu optycznego

Fizyczne wersje gier regularnie tracą na popularności, a gracze coraz chętniej decydują się na zakup wersji cyfrowych. To właśnie do nich skierowana jest najnowsza propozycja Microsoftu – konsola Xbox One S All-Digital, która zostanie pozbawiona napędu optycznego.

Redakcja serwisu Windows Central, opublikowała rendery nowej konsoli w oparciu o oficjalne materiały, do których udało jej się dotrzeć. Kluczową różnicą w porównaniu do tradycyjnego Xboxa One jest brak napędu optycznego. Poza tym wydajność konsoli stać będzie na identycznym poziomie co Xbox One S.

Xbox One S All-Digital ma trafić na rynek 7 maja bieżącego roku w wersji z dyskiem o pojemności 1TB oraz cyfrowymi wersjami gier: Forza Horizon 3, Minecraft i Sea of Thieves. Jak przekonują dziennikarze Windows Central, będzie ona najtańszą konsolą obecnej generacji.

Ciekawostką jest też, że nowy wariant konsoli będzie współegzystował z już istniejącymi – Xboxem One S i Xboxem One X. Microsoft chce tańszym modelem przyciągnąć do siebie nowych klientów, szczególnie, że w ostatnim okresie amerykański producent coraz wyraźniej stawia na usługi sieciowe, jak choćby Xbox Game Pass.

Xbox One S All-Digital

Xbox One S All-Digital
Xbox One S All-Digital (góra) vs Xbox One S (dół)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane