Xiaomi anuluje aktualizację do Android Pie dla Redmi 6 i 6A

Jeśli jesteście posiadaczem smartfonu Xiaomi Redmi 6 bądź Redmi 6A, to nie mamy dla was najlepszych wieści. Chiński producent anulował aktualizację do najnowszego Androida dla tych smartfonów.

Xiaomi Redmi 6 i 6A zostały oficjalne zaprezentowane ponad rok temu z Android 8.0 Oreo (i nakładką MIUI) na pokładzie. Wówczas producent zapowiadał, że użytkownicy tych smartfonów mogą liczyć w przyszłości na update do Androida 9.0 Pie. Niestety na oficjalny forum systemowej nakładki Xiaomi – MIUI, pojawiła się krótka notka, która jednoznacznie sugeruje, że Redmi 6 i Redmi 6A nie otrzymają najnowszego Androida.

Redmi 6 i 6A to co prawda niskobudżetowe konstrukcje, jednak zachowanie chińskiego producenta jest, delikatnie mówiąc, mało profesjonalne. Dane słowo powinno być ważniejsze od ewentualnych kosztów, ale najwyraźniej Xiaomi musi się jeszcze tego nauczyć.

Dla przypomnienia Xiaomi Redmi 6 może się pochwalić: 5,45-calowym wyświetlaczem (1440 x 720 pikseli), procesorem MediaTek Helio P22, 3 GB pamięci RAM, 32 GB przestrzeni na dane oraz podwójnym aparatem głównym (12 Mpix + 5 Mpix). Obecnie smartfon możecie nabyć już za około 550 złotych.

Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 6

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Cubot Max zaprezentowany!

Opublikowane przez - 19 lipca 2016 0
Poznajmy Cubot Max czyli największy smartfon w portfolio chińskiego producenta! Obrodziło nam dzisiaj w „6-calowce”, dopiero co pisaliśmy o ciekawym…