Xiaomi drugim producentem smartfonów na świecie

Roman PakotaAutor:
Jak wskazują raporty czterech największych, światowych firm badających rynki (IDC, Canalys, Strategy Analytics i Counterpoint) Xiaomi w II kwartale 2021 roku wyprzedziło Apple’a pod względem dostaw smartfonów i po raz pierwszy w historii zostało producentem nr 2 na świecie.

IDC: Xiaomi sprzedało rekordową liczbę urządzeń. Odnotowało wzrost w ujęciu rocznym na poziomie 86,6%.

5 największych firm produkujących smartfony, światowe dostawy, udział w rynku i wzrost rok do roku, II kwartał 2021 r.

Canalys: Xiaomi po raz pierwszy w historii zajęło drugie miejsce wśród producentów smartfonów z wynikiem 52,8 mln sprzedanych urządzeń, przy 83% wzroście.

Eksperci Canalys wyrazili opinię, że Xiaomi przekształca obecnie swój model biznesowy z gracza aspirującego w poważną konkurencję dla gigantów. Stało się tak m.in. dzięki takim inicjatywom jak konsolidacja partnerów handlowych i ostrożniejsze zarządzanie na otwartym rynku. Firma skomentowała, że nowym celem Xiaomi jest wyparcie Samsunga i zajęcie pozycji największego producenta smartfonów na świecie.

Strategy Analytics: Xiaomi po raz pierwszy w historii wskoczyło na 2. miejsce wśród producentów smartfonów. W drugim kwartale 2021 roku firma dostarczyła 52,8 mln sztuk smartfonów na całym świecie i zyskała 16,8% udziałów w rynku. Wśród wszystkich producentów z pierwszej piątki, Xiaomi zanotowało najwyższy roczny wskaźnik wzrostu (+85,3% rok do roku).

Counterpoint: Xiaomi przekroczyło liczbę 50 milionów sprzedanych urządzeń i po raz pierwszy w historii zostało drugą co do wielkości marką smartfonów na świecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Formuła Smartfon w PLAY

Opublikowane przez - 6 maja 2015 0
Na dzisiejszej konferencji prasowej PLAY zaprezentował nowe taryfy postpaid o nazwie Formuła Smartfon. Pierwszym podstawowym wyróżnikiem są większe paczki danych…