Xiaomi Huami Amazfit Bip 2 – Nadchodzi następca jednego z najciekawszych budżetowych smartwatchy 2018 roku

Amazfit Bip to jeden z najciekawszych budżetowych smartwatchy 2018 roku – interesujący design, solidne podzespoły (m.in. GPS, monitor pracy snu, krokomierz) i rewelacyjna cena sprawiły, że zdobył on nie tylko uznanie recenzentów, ale również osiągnął sukces sprzedażowy. Nic zatem dziwnego, że Xiaomi we współpracy z Huami szykują już jego następcę. Sklep Geekbuying nieco pospieszył się z prezentacją urządzenia i udostępnił je w przedsprzedaży, dzięki czemu poznaliśmy specyfikację Amazfit Bip 2.

Z opublikowanych zdjęci Amazfit Bip 2 wynika, że producent nie zdecydował się na zmianę designu. Choć co ciekawe, jak podaje Geekbuying, nieco zmniejszono wyświetlacz zegarka. Teraz przekątna wynosi 1,2-cala (127 x 127 pikseli), gdy w poprzedniku było to 1,28-cala (176 x 176). W zamian za to otrzymamy konstrukcje zgodną z normą 5ATM zamiast IP68 z Amazfit Bip.

Pozostałą część specyfikacji Amazfit Bip 2 prezentuje się podobnie do poprzednika. Możemy zatem liczyć na moduł GPS (+GLONASS), monitor pracy serca, system powiadomień, monitor aktywności oraz akumulator będący w stanie zapewnić urządzeniu funkcjonowanie przez nawet 30 dni.

Geekbuying wycenił Amazfit Bip 2 na 115 dolarów (~ 440 zł), jednak nie traktowałbym tej ceny jak oficjalną. Raczej wątpliwe jest, aby Xiaomi zdecydowało się tak drastycznie podnieść cenę swojego urządzenia. Ta ostatecznie nie powinna przekroczyć bariery 100 dolarów.

Kiedy chiński producent zaprezentuje nam Amazfit Bip 2? Prawdopodobnie już niedługo, idealna okazja nastąpi już za dwa tygodnie – podczas MWC 2019.

Xiaomi Huami Amazfit 2

There are 6 comments

 1. Avatar

  Dlaczego na stronie z artykułem nie ma nigdzie daty publikacji newsa? Przecież to jedna z istotniejszych informacji, sprawiająca, że coś jeszcze jest newsem albo już nim przestaje być…

  Reply
  1. Avatar

   Oj Joasia Joasia.

   “Prawdopodobnie już niedługo, idealna okazja nastąpi już za dwa tygodnie – podczas MWC 2019.”

   MWC 2019 był w dniach 25-28.02.2019. Odliczyć 2 tygodnie pewnie będziesz potrafiła = data newsa / nie-newsa

   Reply

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane