xiaomi

Xiaomi obchodzi dziewiąte urodziny!

Czy wiecie, że chiński producent jest z nami już (dopiero?) dziewięć lat? Dobrze nam znana dziś marka powstała na początku kwietnia 2010 roku i od tamtej pory konsekwentnie buduje swoją pozycję w świecie smartfonowych producentów.

Dziewięć lat wystarczyło Xiaomi, aby wdrapać się na piąte miejsce wśród największych producentów na świecie. Od początku swojej historii produkty firmy były oferowane w niezwykle atrakcyjnych cenach. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że działania Xiaomi, związane z agresywną polityką cenową, wywróciły do góry nogami rynek smartfonów. Inni producenci musieli dostosować swoją politykę do nowego gracza.

Xiaomi może się obecnie pochwalić nie tylko flagową linią Mi, ale również licznymi submarkami dostosowanymi do potrzeb konkretnej grupy odbiorców. Mamy przecież “budżetowego flagowca” Pocophone F1, serię urządzeń dla graczy pod logiem Black Shark czy, od niedawna, znakomite średniaki w postaci linii Redmi.

Xiaomi Black Shark 2
Xiaomi Black Shark 2

Chiński producent nie skupił się jednak tylko na smartfonach, w portfolio firmy znajdziemy całe mnóstwo akcesoriów i gadżetów jak np. słuchawki, powerbanki, kamerki czy smartbandy. Szczególnie te ostatnie zyskały ogromną popularność. Linia smart opasek Mi Band, która doczekała się już trzech generacji, jest chwalona za swoją funkcjonalność i niezwykle atrakcyjną cenę. Mi Band jest dla wielu osób pierwszym gadżetem tego typu.

xiaomi mi band 3
Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi ma się dobrze, a w przyszłości będzie pewnie jeszcze lepiej. Firma wciąż się rozwija i planuje duże inwestycje w innowacyjność. Jeszcze w tym roku może zadebiutować smartfon z elastycznym, składanym ekranem z logiem Mi.

Oczywiście nie wszystko w ciągu tych dziewięciu latach było idealne, ale w urodziny nie będziemy im tego wypominać.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Xiaomi broni honoru Chin

Opublikowane przez - 27 lutego 2020 0
Według najnowszych danych firmy badawczej Canalys, z lutego 2020 roku, Redmi Note 8 był najczęściej kupowanym na świecie smartfonem z…