Xiaomi Mi Notebook Air

Xiaomi prezentuje nowy “ekonomiczny” wariant laptopa Mi Notebook Air 13,3

Xiaomi Mi Air 13.3 to potężny laptop, który jest dostępny w Polsce od kilku miesięcy. Największą wadą urządzenia jest jego, nieco wygórowana, cena – obecnie na poziomie około 4300 złotych. Chiński producent chyba dostrzegł główny problem swojego laptopa i zaprezentował dzisiaj jego nową, ekonomiczną wersję.

Xiaomi Mi Notebook Air

Nowy Mi Notebook Air wyposażono w 13,3-calowy ekran LCD o rozdzielczości FullHD z kątami widzenia wynoszącymi 170 stopni. Współczynnik ekran-obudowa wynosi 80%, wyświetlacz został dodatkowo pokryty szkłem ochronnym Gorilla Glass 3.

Jeśli chodzi o wydajność, to Mi Notebook Air wyposażono w procesor Intel Core i3 (8 gen) ze zintegrowanym układem graficznym Intel UHD Graphics 620. Do dyspozycji użytkownika oddano również 8GB pamięci RAM DDR4.

Laptop może się również pochwalić zestawem głośników marki AKG ze wsparciem technologii Dolby Audio oraz pojemną baterią z funkcją szybkiego ładownia. Producent zapewnia, że w pełni naładowny Mi Notebook Air wystarczy nam na około 9,5 godziny pracy. Naładowanie 50% baterii powinno nam zająć nie więcej niż 30 minut.

Do łączności Xiaomi Mi Notebook Air wykorzystuje m.in.: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, USB-C, USB 2.0 oraz HDMI. Nie zabrakło również miejsca na slot kart microSD oraz złącze słuchawkowe jack 3,5 mm.

Xiaomi Mi Notebook Air zamknięto w metalowej obudowie o wymiarach 309,6 x 210,9 x 14,8 mm, laptop waży 1,3 kg. Urządzenie dostępne jest na razie tylko w Chinach, gdzie wyceniono je na 3999 juanów (~2200 złotych).

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane