Xiaomi przedstawia PetBit – fitness tracker dla zwierząt

Xiaomi już od lat kojarzone jest z niedrogim sprzętem do monitorowania naszej aktywności w postaci opasek z rodziny Mi Band. Po premierze najnowszej generacji – Mi Band 3, chiński producent uznał najwyraźniej, że pora zadbać o naszych czworonożnych towarzyszy.

Xiaomi PetBit

Xiaomi PetBit to niewielkie urządzenie, które przyczepimy do obroży psa, a ono przekaże nam informacje na temat lokalizacji, przebytej odległości i spalonych kalorii w czasie rzeczywistym. PetBit waży zaledwie 27 gram, jego konstrukcja odporna jest na zachlapania i deszcz, ale nie pozwoli naszemu zwierzakowi na całkowite zanurzenie w wodzie.

Na uwagę zasługuje również żywotność baterii, która, zdaniem producenta, wystarczy na 30 dni użytkowania. Do lokalizacji urządzenie wykorzystuje GPS oraz Beidou.

Opaska Xiaomi PetBit została wyceniona 199 juanów (około 110 złotych). Urządzenie w pierwszej kolejności zadebiutuje w Chinach, niestety nie wiadomo czy producent zdecyduje się przenieść opaskę do europy.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane