Xiaomi rozpoczyna prace na MIUI 11

Xiaomi zdradziło, że pracuje już nad kolejną generacją swojej autorskiej nakładki na Android – MIUI.

Podczas corocznego spotkania MIUI Core Experience Meeting, Liu Ming – szef działu planowania produktu w Xiaomi, ujawnił, że jego firma rozpoczęła prace nad MIUI 11. Nowa wersja systemu nie przyniesie nam jednak rewolucji. Chiński producent woli skupić się na praktycznych funkcjach, które w rzeczywisty sposób mogą pomóc użytkownikom. Jednym z kluczowych elementów nowej generacji MIUI ma być bardziej czytelny i intuicyjny interfejs użytkownika.

Przy okazji zapowiedzi nowej wersji MIUI, chiński producent zdążył się pochwalić dotychczasowymi dokonaniami swojego systemu.

Obecna, 10 generacja MIUI jest już dostępna na ponad czterdziestu modelach smartfonów, zarówno z serii Mi, jaki i Redmi. W sumie, na całym świecie z MIUI korzysta 300 milionów użytkowników, a sama nakładka ma już osiem lat i jest tym samym jedną z najstarszych stworzonych przez chińskiego producenta.

Oficjalna wersji MIUI 11 zadebiutuje najwcześniej za kilka miesięcy. Prawdopodobnie dopiero w drugim półroczu 2019 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Zabawa zaczyna się nocą

Opublikowane przez - 16 grudnia 2015 0
Na polski rynek trafił smartfon Wiko FEVER, którego fluorescencyjna obudowa pochłania światło dzienne, by później, stopniowo uwalniać je po zmroku.…