Xiaomi szykuje dla nas kolejny smartfon z serii Pocophone

W zeszłym roku Xiaomi powołało do życia nową submarkę – Pocophone, która ma skupiać się na tworzeniu smartfonów zbliżonych wydajnościowo do flagowców, ale w znacznie atrakcyjniejszych cenach. Pierwszym, i jak do tej pory jedynym, smartfonem w tej serii jest Pocophone F1. Według najnowszych informacji, już wkrótce może się to zmienić, jednak nie będzie to długo wyczekiwany następca F1.

Do bazy danych benchmarku Geekbench trafił smartfon o nazwie Poco F1 Lite i zapowiada się on na nieco okrojoną wersję modelu z zeszłego roku.

Według danych Geekbench, Poco F1 Lite otrzyma procesor Snapdragon 660 oraz 4 GB pamięci RAM. Smartfonowi udało się uzyskać 1341 punktów za pracę na jednym rdzeniu i 4830 punkty za osiągi wielu rdzeni. Dla przypomnienia Pocophone F1 mógł się pochwalić Snapdragonem 845 i 6 GB RAM.

pocophone f1 lite

Co ciekawe, tego samego dnia do benchmarku trafił drugi smartfon Xiaomi o nazwie kodowej “uranus”, który może się pochwalić identyczną specyfikacją i bardzo podobnymi osiągami do Poco F1 Lite. Możliwe, że chodzi o ten sam smartfon, a “uranus” to jedynie nazwa wewnętrzna nadana przez inżynierów Xiaomi.

pocophone f1 lite

Niestety na ten moment to wszystko co wiemy o Pocophone F1 Lite. Możliwe, że kolejne szczegóły na temat urządzenia poznamy już niebawem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane