Xiaomi szykuje kolejny smartfon z serii Black Shark, Snapdragon 855 na pokładzie

Seria smartfonów dla graczy od chińskiego producenta liczy już dwa urządzenia: Xiaomi Black Shark oraz Black Shark Helo. Wielce prawdopodobne, że niedługo dołączy do nich kolejne.

Do bazy danych benchmarku Geekbench trafił smartfon o nazwie kodowej Black Shark Skywalker (nawiązanie do Gwiezdnych Wojen?). Z opublikowanych informacji dowiadujemy się, że smartfon otrzyma co najmniej 8 GB pamięci RAM oraz procesor Qualcomm Snapdargon 855. Choć dokładna nazwa SoC-a nie pada, to wyniki jakie uzyskał w benchmarku pokrywają się z tymi, które widzieliśmy już wcześniej, chociażby przy domniemanej Xperii XZ4 od Sony.

Xiaomi Black Shark Skywalker będzie trzecim smartfonem w gamingowej serii chińskiego producenta. Tym razem mamy prawo oczekiwać prawdziwej rewolucji, szczególnie, że Black Shark Helo nie wprowadził zbyt wiele zmian w porównaniu do swojego poprzednika.

Na debiut smartfon przyjdzie nam z pewnością poczekać jeszcze kilka tygodni, jeśli nie miesięcy. Kto wie? Może Xiaomi będzie chciało nas zaskoczyć czymś w pierwszą rocznicę debiutu serii, która przypada na połowę kwietnia.

blackshark skywalker

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Android ma już 10 lat!

Opublikowane przez - 24 września 2018 0
Najpopularniejszy obecnie system operacyjny dedykowany urządzeniom mobilnym – Android, obchodzi już dziesiąte urodziny!