xiaomi 48 Mpix

Xiaomi szykuje smartfon z aparatem o rozdzielczości 48 Mpix

Kilka miesięcy temu Xiaomi otworzyło własny oddział zajmujący się wyłącznie aparatami, które ostatecznie mają trafiać do urządzeń chińskiego producenta. Obecnie współzałożyciel firmy i jej prezydent – Lin Bin, zdradził, że owoc ciężkiej pracy inżynierów Xiaomi poznamy już w styczniu.

Prezydent Xiaomi opublikował zdjęcie ukazujące fragment niezapowiedzianego jeszcze smartfonu. Pierwsze na co zwrócimy uwagę, to krótki napis – 48 MP Camera. Co więcej, Lin Bin zdradził, że korzysta z niego od kilku tygodni i jest “całkiem niezły”, przy okazji poznaliśmy również datę premiery urządzenia, która nastąpi już w styczniu. Być może podczas targów CES 2019 (6-11 stycznia).

Co ciekawe, na rynku dostępne są obecnie tylko dwa sensory, które mogły trafić do smartfonu Xiaomi, a są to: wprowadzony w lipcu tego roku 48-megapikselowy Sony IMX586 oraz zaprezentowany w październiku 48-megapikselowy sensor Samsunga – ISOCEEL Bright GM1. Możemy być zatem pewni, że jeden z tych sensorów będzie odpowiadał za fotografię w nadchodzącym urządzeniu chińskiego producenta.

Bez wątpienia smartfon Xiaomi zapowiada się na prawdziwa gratkę dla sympatyków fotografii.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane