XPG wprowadza na polski rynek ultrabooki Xenia

XPG, gamingowa marka od ADATA, wprowadza do polskiej sprzedaży najnowsze modele ultrabooków z serii Xenia – 14 i 15 KC. Oba laptopy powstały we współpracy z firmą Intel, wyposażając je m.in. w procesory Intel Core i7/i5 11. generacji (Xenia 14) oraz Intel i7 11800H (Xenia 15 KC).

Poznaj XPG XENIA 14

Pierwszy z modeli to lifestylowy ultrabook, wyposażony w procesor Intel Core i7/i5 11. generacji, na pokładzie z zintegrowaną grafiką Intel Iris Xe oraz dyskiem SSD S50 Lite, zapewniającym niesamowitą wydajność. W miejsce pamięci RAM zastosowano kości o pojemności 16 GB DDR4 z taktowaniem 3200 MHZ, które można rozszerzyć aż do 64 GB.

Wydajność w parze z wygodą

Co więcej, smukła obudowa ultrabooka Xenia 14 ze stopu magnezu sprawia, że jest to ultralekki laptop o wadze poniżej 970 g i grubości 15 mm, który można łatwo zabrać w dowolne miejsce. Urządzenie ma super wąskie ramki o szerokości 2 mm, a stosunek ekranu 14″ 16:10 do obudowy wynoszący 92% daje użytkownikom więcej przestrzeni roboczej, mniejszą wagę i mniejszą ilość elementów rozpraszających uwagę, umożliwiając otwieranie notebooka jedną ręką.

Możliwe jest połączenie portów I/O, w tym wiele USB typu C z Thunderbolt 4 dla wygodnego ładowania i szybkiego transferu danych.

Cena obu wariantów wynosi kolejno 3990 zł za rozwiązanie z procesorem i5 oraz 4400 zł za opcję i7.

Poznaj XPG XENIA 15 KC – przenośną, gamingową bestię

Kolejnym modelem, który XPG wprowadza na polski rynek, jest XENIA 15 KC. Ponownie jak w przypadku Xenia 14, ultrabook został zaprojektowany wspólnie z firmą Intel. Wyposażono go w najnowszy procesor Intel i7 11800H, potężną kartę graficzną NVIDIA RTX 3070 oraz szereg funkcji, które usprawnią nie tylko sesję gamingową, ale także produktywność w ciągu dnia. Laptop w swoim wnętrzu kryje dysk SSD XPG GAMMIX S70. Obsługując PCIe Gen4x4 i NVMe 1.4, oferuje on trwałe szczytowe prędkości odczytu/zapisu do 7000/6000 MB na sekundę. Dodatkowe dostępne złącze M.2 PCIe Gen 3 może być wykorzystane do łatwego zwiększenia pojemności pamięci masowej, a para pamięci 16 GB DDR4 o taktowaniu 3200 MHz zapewni wyjątkową wydajność, niezawodność i trwałość. Łączna pojemność 32 GB jest w stanie sprostać najbardziej intensywnym zadaniom. Istnieje też możliwość rozszerzenia jej do 64 GB.

Jakość w środku i na zewnątrz

XPG XENIA 15 KC wykorzystuje interfejs termiczny z ciekłym metalem, który, w połączeniu z nieszablonowym designem, zapewnia doskonałą wydajność chłodzenia i przedłuża jej trwałość. Moduł, aby zapobiec wysychaniu i przeciekom do płytki drukowanej w wyniku reakcji metalu, jest niklowany i zabezpieczony uszczelką. Wykonany z najwyższej jakości stopu magnezu, waży niespełna 2 kg, ma 20,5 mm grubości i jest niezwykle solidny i wytrzymały. Przestronny, 15,6-calowy panel IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 i częstotliwości odświeżania 165 Hz zapewnia to, co najlepsze z obu światów, zapewniając satysfakcjonującą równowagę między szybką akcją a bogatym, szczegółowym obrazem. Jego ramka ma zaledwie 4,9 mm i zapewnia stosunek ekranu do obudowy na poziomie 85%.

Najnowsza XENIA wyposażona jest w przestronną mechaniczną klawiaturę optyczną, która zapewnia komfort pisania i jest idealna do gier. Dzięki ultra niskim opóźnieniom 0,2 ms, cichej pracy klawiszy oraz wbudowanym jasnym diodom LED RGB, pisanie i granie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Mobilność w połączeniu z wygodą

Thunderbolt 4 zapewnia transfer danych do 40 Gbps i obsługę protokołu USB 4, a do tego dochodzi kilka szybkich portów. Dzięki dużej baterii o pojemności 94 Whr można  doświadczyć aż do 7 godzin czasu pracy na baterii, a nowy, mniejszy i lżejszy zasilacz sieciowy 230 W ułatwia noszenie go ze sobą podczas dłuższych sesji. Cena takiego rozwiązania to 8750 zł.

Oba modele są już dostępne w najlepszych sklepach komputerowych w Polsce. Ultrabook Xenia 15 KC będzie można kupić w cenie 11 999 zł. Z kolei model Xenia 14 w wariancie procesora i5 – 5 499 zł, i7 – 5 999 zł.

Wyłącznym dystrybutorem na Polskę, który również odpowiedzialny jest za serwis w wariancie door-to-door, jest CK Mediator.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane