Yanosik uchroni od mandatu, nie tylko na drodze

65 0

Kierowcy od teraz o wszystkich istotnych kwestiach związanych z pandemią COVID-19 dowiedzą się jeszcze przed opuszczeniem samochodu. Pomoże w tym aplikacja Yanosik i jej nowa funkcja.

Yanosik już od kilku lat dba o bezpieczeństwo na drogach. Kierowcy korzystający z aplikacji oraz urządzeń tej marki w trakcie podróży informowani są bowiem nie tylko o fotoradarach i kontrolach policji, ale też o różnego rodzaju zagrożeniach – wypadkach, remontach czy utrudnieniach na drodze. Firma Neptis, twórca Yanosika, postanowiła jednak pójść o krok dalej i chronić podróżujących także po opuszczeniu auta.

Pandemia COVID-19 stanowi zagrożenie dla wszystkich – także dla kierowców. Mamy świadomość, że wielu z nich spędza w trasie wiele godzin i pokonuje setki kilometrów. Wówczas skupiają się oni na drodze i bezpiecznym dotarciu do celu, a nie na doniesieniach dotyczących koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że nie są to dla nich ważne informacje.

Wręcz przeciwnie, kierowcy podróżując po całej Polsce są jeszcze bardziej narażeni na kontakt z osobami chorymi, a także sami, często nieświadomie, mogą zarażać innych. Ważne więc, aby wiedzieli o istniejących obostrzeniach i stosowali się do nich. Dlatego też, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kierowców, twórcy aplikacji Yanosik zdecydowali się wprowadzić do niej nową funkcję.

Nową funkcją, która ma pomóc w zwiększaniu świadomości kierowców o sytuacji epidemicznej, jest informowanie kierujących pojazdami o wjeździe do konkretnej strefy (zielonej, żółtej lub czerwonej) oraz obowiązujących w niej obostrzeniach.

Wystarczy w wyszukiwarce nawigacji wpisać hasło: koronawirus, a wśród wyników wyświetlą się propozycje ze szpitalami zakaźnymi w okolicy. Tym sposobem kierowcy mogą bez problemu znaleźć placówkę, która będzie w stanie zapewnić im stosowną pomoc.

Ponadto, w aplikacji przy szpitalach dedykowanych dla pacjentów z COVID-19 utworzone zostały specjalne POI. Po ich dotknięciu, użytkownikowi wyświetlą się wszystkie istotne informacje związane z zakażeniem koronawirusem: możliwe objawy, numer infolinii NFZ oraz porady dotyczące bezpiecznego zachowania w dobie pandemii.

Funkcja polegająca na informowaniu o wjeździe do konkretnych stref oraz obowiązujących obostrzeniach została dodana do ostatniej aktualizacji aplikacji i dostępna jest dla użytkowników systemu Android oraz iOS.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *