Z Yanosikiem taniej na bramkach

Neptis, Yanosika, nawiązała współpracę z firmą Blue Media. W ramach zawartego porozumienia, kierowcy z systemu Yanosik uzyskają dostęp do usługi Yanosik Pay.

Na czym to polega? Kierowca, który jest zarejestrowany w systemie Autopay może przejechać przez specjalnie oznakowane bramki i automatycznie zapłacić za przejechany odcinek autostrady. Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, by zapłacić za przejazd. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban (tzw. videotolling). Wszystko odbywa się praktycznie bez zatrzymywania pojazdu.

Najprościej jak się da i bezkontaktowo

Aby wszystko zadziałało bezproblemowo należy wejść w menu aplikacji Yanosik, wybrać opcję “Yanosik Pay”, a następnie założyć konto w systemie. Dzięki zarejestrowaniu danych o pojeździe, takich jak np. numer rejestracji oraz sposób płatności, kierowca może przejeżdżać przez wyznaczone strefy w punktach poboru opłat i nie tracić czasu na stanie w korkach do płatności. Całość odbywa się bezkontaktowo, co w czasach epidemii jest niezwykle ważne.

Z funkcji Yanosik Pay można korzystać na wszystkich bramkach na odcinku AmberOne znajdującym się na autostradzie A1 oraz na odcinku Kraków – Katowice na autostradzie A4. W praktyce kierowcy mogą płacić automatycznie za pokonanie dystansu między Gdańskiem, a Toruniem lub między stolicami województwa małopolskiego i śląskiego.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane