ZAiKS za podatkiem od smartfonów i tabletów

163 0

Xperia_Tablet_Z_One _Touch _Music

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uważa, że objęcie smartfonów i tabletów opłatą reprograficzną jest niezbędne w dobie rozwoju technologii. W ostatnich latach ceny smartfonów na świecie spadły, mimo iż w większości państw są one objęte taką opłatą – informuje TVN24 Biznes i Świat.

Opłaty reprograficzne uiszczają producenci sprzętu służącego do kopiowania lub jego importerzy. Zgodnie z obecnie obowiązującym rozporządzeniem opłaty są pobierane m.in. od kserokopiarek, skanerów, magnetowidów oraz czystych nośników, a więc kaset magnetofonowych, kaset VHS, płyt CD i DVD, papieru do kopiarek. Opłata nie obejmuje np. smartfonów, tabletów czy odtwarzaczy mp3, czego oczekują twórcy.

Producenci ostrzegają natomiast, że ceny smartfonów i tabletów po wprowadzeniu opłaty reprograficznej mogłyby wzrosnąć nawet o 8 proc.

źródło: TVN24bis.pl

Related Post

Nissan na umowę z Apple

Posted by - 11 lutego 2021 0
Pojawiły się plotki, że Apple prowadzi rozmowy z Hyundai w sprawie swojego nowego samochodu, jednak Hyundai zdementował te pogłoski. Najwyraźniej…

Samsung i wizja przyszłości

Posted by - 7 stycznia 2016 0
Firma Samsung Electronics, podczas konferencji prasowej na targach CES 2016, zaprezentowała swoją wizję na 2016 rok. Spółka podkreśliła znaczenie innowacji,…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *