Zakończenie testów Wi-Fi Calling w Plusie

MobilityNewsAutor:

Plus WiFi Calling

Plus zakończył testy usługi Wi-Fi Calling. Przez dwa miesiące klienci Plusa testujący usługę mieli możliwość prowadzenia i odbierania rozmów w zasięgu każdej dostępnej sieci Wi-Fi.

Zakończony etap testów Wi-Fi Calling odbywał się w oparciu o rozwiązania aplikacyjne. Testerzy korzystali z dwóch aplikacji: „WiFi Calling+” stworzonej przez firmę Nokia Networks razem z Optimobile oraz „WiFi Calling” przygotowanej przez firmę Ericsson razem z Taqua.

W testach udział wzięło 10 tysięcy klientów sieci Plus. Jedynym warunkiem uczestnictwa w nich było korzystanie z oferty Plus Abonament dla klientów indywidualnych i posiadanie smartfonu z systemem Android w wersji minimum 4.4 oraz samodzielne zgłoszenie się. Korzystanie z usługi Wi-Fi Calling w Plusie było całkowicie bezpłatne, a połączenia odbywały się z wykorzystaniem własnego numeru telefonu. Testerzy mogli wykonywać rozmowy zarówno krajowe, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski.

Obecnie trwa zbieranie informacji od osób biorących udział w testach. Ich dokładna analiza pozwoli na przygotowanie udoskonaleń technicznych oraz zaprojektowanie docelowej usługi.

źródło: Plus

There are 3 comments

  1. Avatar

    Witam nie mam w domu zasiegu kiedy będzie można w końcu z tego skorzystać mam tel na kartę czy to mnie dyskwalifikuje? Zmieniać operatora czy są szanse ?

    Reply

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

iOS 13 ujrzymy 3 czerwca

Opublikowane przez - 23 maja 2019 0
W dniach 3–7 czerwca Apple organizuje doroczną konferencję WorldWide Developer Conference (WWDC). 3 czerwca o 10:00 Pacific w San Jose…

Samsung Galaxy Fold w Plusie

Opublikowane przez - 17 października 2019 0
Od jutra (18 października) najnowszy flagowiec Samsunga, czyli rozkładany Galaxy Fold dostępny będzie w sieci Plus. Nietrudno się domyśleć, że…