Zakończenie testów Wi-Fi Calling w Plusie

MobilityNewsAutor:

Plus WiFi Calling

Plus zakończył testy usługi Wi-Fi Calling. Przez dwa miesiące klienci Plusa testujący usługę mieli możliwość prowadzenia i odbierania rozmów w zasięgu każdej dostępnej sieci Wi-Fi.

Zakończony etap testów Wi-Fi Calling odbywał się w oparciu o rozwiązania aplikacyjne. Testerzy korzystali z dwóch aplikacji: „WiFi Calling+” stworzonej przez firmę Nokia Networks razem z Optimobile oraz „WiFi Calling” przygotowanej przez firmę Ericsson razem z Taqua.

W testach udział wzięło 10 tysięcy klientów sieci Plus. Jedynym warunkiem uczestnictwa w nich było korzystanie z oferty Plus Abonament dla klientów indywidualnych i posiadanie smartfonu z systemem Android w wersji minimum 4.4 oraz samodzielne zgłoszenie się. Korzystanie z usługi Wi-Fi Calling w Plusie było całkowicie bezpłatne, a połączenia odbywały się z wykorzystaniem własnego numeru telefonu. Testerzy mogli wykonywać rozmowy zarówno krajowe, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski.

Obecnie trwa zbieranie informacji od osób biorących udział w testach. Ich dokładna analiza pozwoli na przygotowanie udoskonaleń technicznych oraz zaprojektowanie docelowej usługi.

źródło: Plus

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DddSebastianPiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Witam nie mam w domu zasiegu kiedy będzie można w końcu z tego skorzystać mam tel na kartę czy to mnie dyskwalifikuje? Zmieniać operatora czy są szanse ?

Sebastian
Gość
Sebastian

Taka usługa powinna działać bez żadnych aplikacji jak u innych operatorów.

Ddd
Gość
Ddd

A u jakiego operatora masz taka usługę ?

Powiązane