Zamówienia przedpremierowe na Valve na Steam Deck pojawią się pod koniec lutego

Najnowsza aktualizacja Valve potwierdza, że ​​pierwsze podręczne urządzenia do gier Steam Deck pojawi się pod koniec lutego. Po ogłoszeniu w lipcu 2021 r. przenośne urządzenie do gier napotkało opóźnienia w łańcuchu dostaw w stosunku do pierwotnie planowanego celu na grudzień 2021 r.

W aktualizacji Steam ujawnia, że ​​trwa program weryfikacji Steam Deck, w którym niektórzy twórcy gier otrzymali zestawy deweloperskie z „setkami” wysłanymi w ciągu ostatniego miesiąca z planami wysłania ich większej ilości do deweloperów.

Steam Deck to podręczny komputer do gier, który jest przeznaczony dla graczy na PC, którzy chcą mieć możliwość grania w swoją bibliotekę gier na PC dzięki przenośności przełącznika Nintendo. Obsługuje czterordzeniowy procesor AMD Zen i wykorzystuje procesor graficzny oparty na architekturze AMD RDNA 2 z 16 GB pamięci RAM LPDDR5 i do 512 GB pamięci PCIe NVMe.

Do gier wykorzystywany jest 7-calowy ekran dotykowy o proporcjach 16:10, a gry zoptymalizowane dla Steam Deck są przeznaczone do rozdzielczości 1280×800 px. Steam Deck obsługuje Steam OS 3.0 firmy Valve oparty na Arch Linux z obsługą gier zaprojektowanych dla systemu Windows.

Podstawowa wersja 400 USD jest dostarczana z 64 GB pamięci eMMC, wersja 530 USD ma 256 GB szybszej odmiany dysków SSD NVMe, a najwyższy poziom kosztuje 649 USD i jest wyposażony w 512 GB pamięci NVMe, a także wysokiej jakości szkło trawione przeciwodblaskowe. Obecnie, jeśli chcesz zamówić Steam Deck, musisz znaleźć się na liście oczekujących. W chwili pisania tego tekstu Valve spodziewa się, że nowe zamówienia na wszystkie trzy poziomy będą dostępne po drugim kwartale 2022 roku.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane