Oferta przejęcia Play Communications przez Grupę iliad

21 września 2020 roku Grupa iliad złożyła ofertę przejęcia 100% akcji spółki Play Communications, właściciela 100% udziałów w P4 Sp. z o.o.

W ramach powyższej oferty iliad zawarł wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami PC, zapewniające przejęcie pakietu kontrolnego wynoszącego 40,2% akcji.

Złożona oferta zapewni iliad większościowy udział miejsc w Radzie Dyrektorów. Bazując na niezależnej opinii J.P. Morgan, Rada Dyrektorów PC zaakceptowała cenę zaoferowaną przez iliad oraz jednogłośnie zagłosowała za jej przyjęciem. Złożona oferta będzie wymagała teraz zgody Komisji Europejskiej.

Jednocześnie iliad za pośrednictwem Société Générale Oddział w Polsce oraz Santander Bank Polska SA – Biuro Maklerskie, ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 254.225.491 akcji zwykłych po cenie 39 zł za jedną uprawniających do wykonywania 100% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

ZeWatch 3 od MyKronoz

Opublikowane przez - 15 września 2015 0
Najważniejszym z usprawnień jakie zastosowano w nowej wersji smartwatch’a MyKronoz jest zastosowanie dotykowego ekranu, który ułatwi jego obsługę. Dzięki temu…