Zdalna umowa z Orange dzięki internetowej bankowości

Klienci Orange Polska korzystający z bankowości internetowej ING Banku Śląskiego, mogą teraz zawrzeć umowę z operatorem zdalnie. Dzięki usłudze elektronicznej identyfikacji eID nie trzeba będzie już udawać się do salonu, ani podpisywać dokumentów w obecności kuriera. W ten sposób można też podpisać nową umowę abonamentową, bez kupowania smartfona czy innego sprzętu.

Weryfikacja tożsamości zajmuje do kilkudziesięciu sekund i jest całkowicie bezpieczny. Wniosek w systemie bankowości internetowej Moje ING przekazuje jedynie te dane, które są niezbędne do zawarcia umowy w Orange. Cały proces składa się z trzech kroków:

  • Na stronie orange.pl lub Infolinii Orange Polska wybieramy Abonament komórkowy > Chcę nowy numer > bez sprzętu.
  • Po przejściu formularza zamówienia i podaniu danych zamawiającego, zostajemy przekierowani bezpośrednio do systemu bankowości internetowej Moje ING, w celu wysłania wniosku o przekazanie danych.
  • Po zalogowaniu się do bankowości internetowej, jesteśmy poproszeni przez bank o wyrażenie zgody na przekazanie danych osobowych Orange. Po autoryzacji zostaniemy przeniesieni do stron Orange Polska, by sfinalizować i zawrzeć e-umowę.

Coraz więcej spraw chcemy załatwiać zdalnie i od ręki. Dlatego w Orange Polska tworzymy usługi, które są dostępne w dowolnym momencie – online lub przez aplikację. Tak działa np. Orange Flex. Współpraca z ING otworzyła przed nami kolejne możliwości. Planujemy też współpracę z innymi bankami – powiedział Adam Skręt, dyrektor Digital i Performance Marketing w Orange Polska.

Usługa zdalnego potwierdzania tożsamości (eID), zastępuje obowiązek fizycznego potwierdzania tożsamości lub przesyłania skanów dowodów osobistych. Dzięki bankowości internetowej, klient zyskuje wygodniejszy dostęp do usług online. Dostawcą rozwiązanie eiD jest Blue Media.

Od grudnia 2018 roku z analogicznej funkcji mogą też korzystać obecni klienci Orange Polska żeby przedłużyć umowę, a od lipca 2019 r także dokupić nowe usługi. Poprzez stronę orange.pl możliwy jest też zakup urządzeń w ratach 0%. Podobne rozwiązania są dostępne dla klientów biznesowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane