Zielona energia w ładowarkach GreenWay

90 0
Od 1 lutego 2020 r. kierowcy korzystający z ładowarek GreenWay, będą uzupełniać baterie swoich aut ekologiczną, zieloną energią. Na mocy umowy z Tauron Sprzedaż, we wszystkich ładowarkach GreenWay (zarówno już obecnych, jak i nowo przyłączanych) zasilanych bezpośrednio z sieci operatorów dystrybucyjnych, popłynie energia wytwarzana w źródłach odnawialnych, przede wszystkim Małych Elektrowniach Wodnych (MEW).

Zmiana rodzaju energii wykorzystywanej do zasilania pojazdów elektrycznych odbywać się będzie stopniowo. Jako pierwsze na zieloną energię przejdą istniejące ładowarki podłączone bezpośrednio do sieci OSD Tauron. Następnie sukcesywnie proces będzie dotyczył pozostałych stacji należących do innych dystrybutorów, gdzie GreenWay będzie zmieniać dostawcę energii. W efekcie wszystkie stacje bezpośrednio podłączone do sieci OSD będą w 100% zasilane zieloną energią. Proces będzie też dotyczył wszystkich nowych stacji, które powstają, a będą przyłączane bezpośrednio do sieci operatorów systemów dystrybucyjnych.

Zielona energia jest już wykorzystywana w słowackiej części sieci GreenWay. Wszystkie stacje ładowania podłączone bezpośrednio do sieci dystrybucji energii zasilają elektryki czystą energią. Dotyczy to także wszystkich nowo powstających ładowarek.

W 100% zielona energia dostarczona przez Tauron dostępna jest w ramach produktu EKO Premium. Ładowarki GreenWay zasilane zieloną energią zostaną odpowiednio oznakowane, a elektromobilni kierowcy znajdą również informacje o ekologicznym pochodzeniu energii na poszczególnych ładowarkach w aplikacji mobilnej.

Related Post

Backup nie tylko od święta

Posted by - 29 marca 2021 0
Idea światowego dnia backupu przypadającego na 31 marca jest oczywiście słuszna, jednak obecnie, w dobie szalejącego ransomware’u i pracy zdalnej,…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *