Złośliwe aplikacje z Google Play wyłudzały pieniądze

Nawet 600 mln użytkowników mogło zostać naciągniętych przez aplikacje ze sklepu Google Play. Każdemu z konta pobrano od kilkudziesięciu to nawet 760 zł. Programy po zarejestrowaniu się na bezpłatny okres próbny uruchamiały płatną subskrypcję i pobierały pieniądze z kont. Należało wówczas samemu zrezygnować z okresu próbnego, a nie tylko odinstalować aplikację – informuje Bankier.pl powołując się na serwis ZDNet.com.

Najwięcej kosztowało pobranie aplikacji służącej do odzyskiwania usuniętych zdjęć Photo Recovery & Video Recovery, która została ściągnięta na smartfony ponad 100 tys. razy.

Autorzy powołali się na firmę Sophos która wyliczyła, że 20 złośliwych aplikacji ze sklepu Google Play pobrało 600 mln użytkowników. W zależności od programu musieli zapłacić od 10 do 26 dolarów (od 38 do 100 zł) za miesięczną subskrypcję lub od 60 do nawet 200 dolarów (229 do 764 zł) za roczny abonament.

Na liście złośliwych aplikacji pobierających pieniądze z kont znalazły się:

Astrofun

Easysnap

VCUT

Face X Play

Fortunemirror

Filmigo

GO Keyboard

GO Keyboard Lite

GO SMS Pro

GO Recorder

GO Security

Z Camera

Master Recorder

S Photo Editor

Wonder Video

Clipvue

Filmix

Photo Recovery & Video Recovery

ScreenRecorder

V Recorder

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

ZTE BA602 zauważony w TENAA

Opublikowane przez - 23 stycznia 2017 0
Nowy smartfon ZTE oznaczony jako BA602 trafił do bazy danych TENAA. ZTE BA602 zapowiada się na budżetową konstrukcję. Smartfon wyposażono…

Ambitne plany Huawei

Opublikowane przez - 4 maja 2016 0
Chiński koncern zbuduje sieć własnych salonów serwisowych w Polsce, zamierza także utworzyć showroomy w największych miastach. Huawei otworzył dotąd 3…