Złota Jesień jednak odpuszcza ALSO?

Telenoweli pt. przejęcie ABC Daty przez ALSO Holding ciąg dalszy. Tym razem wygląda jednak na to, że wszystko zmierza do szczęśliwego końca.

Przypomnijmy, że na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy ABC Daty 6 lutego (kontynuacja przerwanego w styczniu) została przegłosowana uchwała w sprawie sprzedaży akcji giełdowego dystrybutora. Dysponujący 7,7% głosów na WZA OFE PZU Złota Jesień był takiej decyzji przeciwny (być może chodziło nie o samą sprzedaż, a na jakich warunkach się odbędzie).

W głosowaniu nie miał szans, ale mógł się od tej decyzji odwołać. I taki zamiar ogłosił (pisaliśmy o tym tutaj).

Tymczasem nie minął nawet tydzień i wychodzi na to, że sytuacja zmieniał się o 180 stopni. W wysłanym wczoraj późnym wieczorem na giełdę komunikacie ABC Data poinformowała, że: „Pragniemy poinformować, że w dniu 8 marca 2019 roku Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A. reprezentujące Otwarty Fundusz Emerytalny PZU ,Złota Jesień cofnęło pozew złożony przeciwko ABC DATA S.A. (…) wraz z wnioskiem o uchylenie udzielonego zabezpieczenia. Potwierdzenie złożenia wniosku o wycofanie pozwu Towarzystwo otrzymało w dniu dzisiejszym.”

Według dystrybutora do 11 marca 2019 nie wpłynęło powództwo oraz informacja o wystąpieniu przez OFE PZU do właściwego sądu z wnioskiem o uchylenie udzielonego zabezpieczenia.

Więcej o WZA ABC Daty pisaliśmy tutaj

zdjęcie otwarcia: OFE PZU Złota Jesień

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

ADATA w ofercie AB

Opublikowane przez - 9 listopada 2015 0
W ofercie AB pojawiły się produkty ADATA kompatybilne dla urządzeń Apple: pendrive i-Memory UE710 USB 3.0, karta SD i-Memory oraz…