Zmiany w obciążeniu sieci T-Mobile

Zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne madżentowej sieci ustabilizowało się na nowych poziomach. W ostatnich dniach zanotowano 40% więcej połączeń w porównaniu do danych z początku marca, wzrost średniego czasu połączeń, 25% więcej przesyłanych danych.

Ubiegłotygodniowy wzrost zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne ustabilizował się na nowych, wyższych poziomach również w pierwszych dniach tego tygodnia.

W poniedziałek i wtorek (16-17.03.2020) liczba połączeń głosowych zrealizowanych przez klientów T-Mobile była wyższa o około 40% niż na początku marca. Największe wzrosty obserwowano w godzinach 9:00-15:00, z nowym dobowym szczytem liczby połączeń w godzinach 10:00-11:00. Rośnie nie tylko liczba połączeń, ale również średni czas połączeń. W porównaniu do sytuacji sprzed 2 tygodni średni czas połączenia w dni powszednie wzrósł o około 25% i o 60% w weekend.

Firma obserwuje dalszy wzrost zapotrzebowania na usługi transmisji danych w porównaniu do końcówki ubiegłego tygodnia. W poniedziałek i wtorek klienci przesłali o około 25% danych więcej niż porównywalnym okresie na początku marca. Największe wzrosty widoczne są w godzinach 8:00-14:00. Niezmienione pozostały godziny szczytu korzystania z usług transmisji danych, które przypadają na godziny późno popołudniowe i wieczorne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Nowości Jabra w AB

Opublikowane przez - 8 września 2015 0
AB rozszerzył swoją ofertę rozwiązań Jabra o produkty serii SPEAK. W ofercie AB pojawiły się zestawy Jabra SPEAK 510 oraz Jabra…