Zmieniony projekt karty powiadomień Androida 12

Roman PakotaAutor:
Każda następna wersja Androida wprowadza pewne zmiany w powiadomieniach, nawet jeśli są to tylko poprawki kosmetyczne, a nie pełnoprawne zmiany w funkcjonalności. Tak jest w przypadku najnowszej aktualizacji Androida 12 DP3.

Przeprojektowanie kart powiadomień nie jest duże, ponieważ przenosi liczbę powiadomień dla kart ułożonych w stos. Na przykład w systemie Android 11, jeśli masz więcej niż jedno powiadomienie z określonej aplikacji, znaczek z liczbą powiadomień pojawi się w prawym dolnym rogu ułożonych kart. Android 12 przesuwa licznik tuż obok strzałki rozwijania w prawym górnym rogu. Odznaka jest nawet podświetlona w odpowiednim kolorze ikony aplikacji.

Ta zmiana nie tylko poprawia widoczność, ale też oszczędza miejsce na podgląd tekstu na karcie. Ale jak to zwykle bywa w przypadku podglądów programistów, wszystko może się zmienić, więc obecny projekt może nie skończyć się tym samym po oficjalnym wydaniu Androida 12 za kilka miesięcy.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Huawei tworzy tablet dla Google?

Opublikowane przez - 6 września 2016 0
Sporo się ostatnio dzieje w obozie amerykańskiego giganta, najpierw okazało się, że smartfony z serii Nexus zostaną zastąpione nową serią,…