ZTE i sieć światłowodów 1Gbps

ZTE to firma, która dostarcza rozwiązań technologicznych dla branży telekomunikacyjnej, konsumenckiej oraz przedsiębiorczej w zakresie Internetu mobilnego. Wsparcie od firmy otrzymał niemiecki operator sieci światłowodów NetCologne. Pozwoliło to na uruchomienie pierwszej komercjalnej, która dopuszcza przesył danych Internetowych do 1 Gbbps.

ZTE i NetCologne podpisały również umowę związaną ze strategicznym partnerstwem w lutym 2017 roku. Zgodnie z porozumieniem, ZTE ma dostarczać dla NetCologne zaawansowany sieciowo sprzęt włączając G.fast DPU i terminale. Firmy zaprezentowały, że Internet może uzyskać więcej niż 1.8 Gbps (pobór danych jest powyżej 1.6 Gbps, a wysyłanie około 0.2 Gbps).

W kwietniu 2019, ZTE dostarczyło NetCologne pierwszy w przemyśle profil DPU G.fast @212Hz.  Urządzenie wspierać ma najwyższy poziom bezpieczeństwa ETSI SR2 zgodny z odwrotnym zasilaniem (RPF) pomiędzy odpowiednikami 8L/16L. Co więcej, jego unikalny tryb połączenia 6-w-1 (GE, GPON, 10GE, XG-PON, XGS-PON oraz 35b wiązanie) może elastycznie reagować na różnorodne wymagania aplikacji. Wspiera także liczne modele zaopatrzenia, co oznacza, że może się adaptować do różnych scenariuszy.

“W tym miesiącu, zaczęliśmy proponować ultra szybki przesył danych 1Gbps w naszych komercjalnych sieciach dla ponad 250,000 indywidualnych klientów. Robiąc to, kontynuujemy rozszerzanie prowadzenia Kolonii jako najbardziej scyfryzowanego miasta w Niemczech.” – powiedział Timo von Lepel, Dyrektor Zarządzający NetCologne.

“Dostarczenie pierwszej światowej sieci bazującej na rozwiązaniu G.fast @ 212 Mhz, to ogromny techniczny krok milowy. Podkreśla to prowadzenie ZTE w szerokopasmowych technologiach i nasz cel wspierania NetCologne, aby zostało głównym zaopatrzeniowcem w Gigabajtowe połączenie w Niemczech.” – wyjaśnił Sun Jie, Dyrektor Zarządzający ZTE Deutschland.

Z wypowiedzi dyrektorów firm wynika, że Internet o prędkości 1Gbps zostanie dostarczony do ponad 250 tysięcy użytkowników w Kolonii. Dyrektor ZTE, informuje również, że dostarczenie technologii obsługującej G.fast @ 212Mhz jest dla firm krokiem milowym w postępie technologicznym. Nie planują również zaniechać wsparcia dla NetCologne.

Wspierany przez rozwiązanie ZTE G.fast, dostawca z Kolonii może zapewnić szerokopasmowy dostęp do Internetu o prędkości 1 Gbps bazujący na wykorzystaniu zasobów miedzi, bez potrzeby konstrukcji światłowodowej w sieci mieszkalnej. Pozwoli to zaoszczędzić na rekonstrukcji i zapewni konkurencyjność NetCologne na rynku.

G.fast zaimplementowano w Japonii, Niemczech i było testowane przez ponad 30 operatorów na świecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane