ZTE na Mobile World Congress 2016

132 0

Impreza zbliża się wielkimi krokami. Ponieważ jest to najważniejsze wydarzenie w branży mobilnej w Europie, producenci zasypują nas informacjami co zobaczymy podczas tegorocznej edycji. Nie inaczej jest z ZTE.

Producent zaprezentuje szereg rozwiązań związanych z rozwojem technologii 5G. Stanowią one odpowiedź na rosnące zainteresowanie powszechnym dostępem oraz elastycznoscią mobilnych sieci transmisji danych. ZTE, jako aktywny gracz na tym polu, skupia się przede wszystkim na określeniu standardu dla technologii 5G oraz wspieraniu operatorów w integracji technologii 5G z już działającymi sieciami. Takie podejście może rozwiązać problem przepełnienia sieci, którego można się spodziewać w ciągu najbliższych od trzech do pięciu lat.

W Barcelonie ZTE zaprezentuje model stacji bazowej wykorzystującej technologię Pre5G (Massive MIMO – multiple-input and multiple-output).

Smartfony i urządzenia mobilne

Tematem wiodącym dla tegorocznej edycji Kongresu jest łączenie siły wyobraźni z mocą technologii tak, by nasze „smart” życie było jeszcze bardziej ekscytujące.

Na targach w Barcelonie będzie można zobaczyć więc m.in. najnowszą serię flagowych smartfonów AXON oraz sprawdzić jak działa asystent głosowy MYHome przeznaczony dla inteligentnych domów.

Rozwiązania w erze video

Żyjemy w czasach, w których ogromną popularność zyskuje sieciowy streaming video. Rozszerzona rzeczywistość oraz technologia 3D w połączeniu z obrazem w jakości 4K lub nawet 8K sprawia,
że zarówno sposób konsumpcji treści jak również komunikacji interpersonalnej staje się coraz bardziej intensywny. Zgodnie z najnowszymi szacunkami w 2020 r. aż 95% ruchu w sieci będą generowały właśnie materiały video.

Dostrzegając ten trend ZTE zaprezentuje w trakcie MWC swój dekoder STB, który wykorzystuje  technologie 4K IPTV+OTT (over the top) i działa w oparciu o system Android.

Źródło: ZTE

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *