ZTE światowym liderem pod względem liczby zgłoszonych patentów

MobilityAutor:

Firma ZTE w ciągu ubiegłego roku zgłosiła najwięcej patentów na świecie ze wszystkich firm z sektora nowych technologii. Dzięki temu ZTE objęło pozycję lidera w rankingu prowadzonym przez Światową Organizację Własności Intelektualnej, wyprzedzając takie marki jak np. Qualcomm czy Intel.

ZTE

ZTE w ubiegłym roku złożyło aż 4123 wnioski patentowe – to znacznie więcej niż jakakolwiek inna firma. Dzięki temu ZTE zajęło pierwszą pozycję w rankingu, awansując z trzeciego miejsca, które zajmowało nieprzerwanie od roku 2010.

W tym samym okresie Huawei złożyło 3692 wniosków patentowych, Qualcomm – 2466, Mitsubishi – 2053, a LG – 1888 wniosków.

Spora część patentów (ponad 1500) dotyczyła technologii 5G. ZTE w 2016 roku wykonało, z sukcesem, wiele testów przybliżających komercyjne wprowadzenie łączności 5G. Chiński producent deklaruje, że pierwsze sieci zbudowane w tej technologii pojawią się już na przełomie roku 2017 i 2018.

Warto też przypomnieć, że ZTE zaprezentowało w tym roku smartfon „Gigabit Phone”, pierwszy na świecie smartfon, który umożliwia pobieranie danych z prędkością aż do 1Gb/s.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mobility

Mobility

Jako marka istniejemy na rynku od 2001 roku. Swoją obecność podkreślamy przede wszystkim wydawaniem magazynu „Mobility”, który zaledwie po kilku latach został uznany na rynku jako największy i najbardziej popularny miesięcznik o smartfonach i najnowszych technologiach mobilnych.

Powiązane