Zwycięzcy tegorocznych Orłów – „Wołyń” i „Ostatnia rodzina” w VOD Cyfrowego Polsatu!

MobilityNewsAutor:

Wiosenna oferta VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej jest pełna filmowych nowości. Są wśród nich tytuły docenione przez Polską Akademię Filmową podczas tegorocznej Gali Polskich Nagród Filmowych: „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, który zdobył aż dziewięć statuetek oraz „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego nagrodzona czterema statuetkami. W ofercie dostępne są również: „Snowden” trzykrotnego laureata Oscara Olivera Stone’a z Josephem Gordonem-Levittem w roli głównej, „Kamienne pięści” z Robertem De Niro, pełen energii i młodzieńczej pasji obraz „Wszystkie nieprzespane noce”, wciągająca w skomplikowaną sieć intryg „Prosta historia o morderstwie” Arkadiusza Jakubika oraz wiele innych propozycji.

wolyn-plakat-filmu

Polskie, oparte na faktach produkcje

Obsypany nagrodami „Wołyń” (15 statuetek i 16 nominacji) jest propozycją, którą trzeba obejrzeć. Polska Akademia Filmowa uhonorowała go nagrodami aż w ośmiu kategoriach – najlepszy film, reżyseria, dźwięk, montaż, kostiumy, scenografia, muzyka oraz zdjęcia. Przełomowy i do bólu prawdziwy najnowszy film w dorobku znakomitego reżysera Wojciecha Smarzowskiego otrzymał także Nagrodę Publiczności. W rolach głównych wystąpili debiutująca Michalina Łabacz, znakomity Arkadiusz Jakubik i niepowtarzalna Iza Kuna. Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Polaków, Ukraińców i Żydów. Główna bohaterka Zosia jest świadkiem i uczestnikiem okupacji sowieckiej, niemieckiej oraz fali ukraińskiego nacjonalizmu. W morzu nienawiści dziewczyna walczy o życie swoje oraz swoich dzieci.

Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego ukazuje rozgrywającą się na przestrzeni 28 lat sagę legendarnych Beksińskich. Głównymi bohaterami są: Zdzisław, jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku (w tej roli Andrzej Seweryn), jego syn – Tomek, kultowy dziennikarz muzyczny i tłumacz filmowy (Tomasz Ogrodnik), żona – Zofia (Aleksandra Konieczna) oraz matka i teściowa Beksińskiego. Wszyscy oprócz Tomka zmarli w tym samym mieszkaniu. Każda śmierć była inna, przy każdej z nich gdzieś w pobliżu był Zdzisław Beksiński. „Ostatnia rodzina” uhonorowana została wieloma nagrodami, w tym 4 Orłami oraz aż 6 Złotymi Lwami.

Trzymający w napięciu wyścig z czasem

Snowden” trzykrotnego zdobywcy Oscara Olivera Stone’a to trzymający w napięciu film akcji o pościgu za najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Stanach Zjednoczonych – Edwardem Snowdenem. W rolę człowieka, który dopuścił się największego przecieku zastrzeżonych danych w historii USA wciela się Joseph Gordon-Levitt, a partnerują mu Shailene Woodley, Nicolas Cage, Zachary Quinto, Tom Wilkinson oraz Melissa Leo.

Opowieść o legendzie boksu

Kamienne pięści” to historia jednego z najsłynniejszych bokserów wszech czasów – Roberto Durana. Czy walka z trudną rzeczywistością, zawodnikami w ringu oraz z najtrudniejszym przeciwnikiem – samym sobą wystarczy, żeby uwolnić się od przeszłości? W tytułowego „Manos de Piedra” wcielił się Edgar Ramírez, a w rolę trenera Raya Arcela, który z nieokrzesanego chłopca stworzył mężczyznę, który zadziwił cały świat – dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro.

W poszukiwaniu sensu życia

Wszystkie nieprzespane noce” ukazuje pogoń współczesnych nastolatków za szczęściem oraz swoim miejscem w życiu. Całonocne zabawy na kameralnych domówkach, klubowych imprezach i plenerowych festiwalach pokazują piękno i pasję młodości. Film Michała Marczaka, autora głośnego „Fuck for Forest”, został nagrodzony za Najlepszą Reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sundance oraz Nagrodą Publiczności na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty.

Kryminalne zagadki

Prosta historia o morderstwie” jest kolejnym po świetnie przyjętej „Prostej historii o miłości” filmem, przy którym za kamerą stanął Arkadiusz Jakubik. Historia policyjnej rodziny pełna jest zaskakujących zwrotów akcji oraz skomplikowanych intryg. Oskarżony o zabójstwo porywczego ojca młody policjant Jacek, aby udowodnić swoją niewinność, musi rozpracować, w co jego rodzic był wplątany.

Zróbmy napad na bank!

Od zera do milionera? „Asy bez kasy” udowadniają, że to możliwe! Grupa nieudaczników postanawia napaść na bank i zwinąć 17 mln dolarów. Ich zuchwały czyn staje się jednym z najsłynniejszych włamów w historii USA. W inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami komedii kryminalnej wystąpiła prawdziwa śmietanka hollywoodzkiej komedii: Zach Galifianakis, Owen Wilson, Jason Sudeikis oraz Kristen Wiig.

Historia przebiegłej kobiety

Przyjaźń czy kochanie?” to ekranizacja książki jednej z najpopularniejszych autorek powieści romantycznych Jane Austen. Piękna wdowa Lady Susan Vernon (Kate Beckinsale) w rezydencji teściów planuje przeczekać plotkarską burzę, która krąży wokół jej osoby, a przy okazji znaleźć odpowiednią partię dla siebie i swojej córki. Nie spodziewa się, jaka, pełna miłosnych intryg, historia rozegra się na salonach osiemnastowiecznej Anglii.

Futrzasta animacja dla całej rodziny

Wilk w owczej skórze” jest idealną propozycją skierowaną do całej rodziny. Młody, uwielbiający swoje beztroskie życie wilk Szary pewnego dnia, za sprawą magicznego zaklęcia, budzi się w owczej skórze. Życie wśród rozbrykanych owieczek zakłuci niebezpieczeństwo, które zmusi go do ukazania jego prawdziwego „ja”.

cyfrowy-polsat-logo1

źródło: informacja prasowa

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Woodpecker Q7 szansa na powrót do biznesu

Opublikowane przez - 16 czerwca 2020 0
Wielu przedsiębiorców stanęło przed nowym wyzwaniem… Jak przygotować swoją firmę do nowego reżimu sanitarnego spowodowanego przez koronawirusa? Rozwiązanie zaproponowała firma…

100 giga od Play na święta

Opublikowane przez - 10 grudnia 2019 0
„Czwarty” operator zaproponował abonentom mikołajowe „paczki”. Zawierają one do 100 GB danych. Prezent otrzymają osoby z abonamentem (zarówno indywidualnym jak…

Nowa taryfa Data Jump w T-Mobile

Opublikowane przez - 12 listopada 2015 0
Z myślą o klientach biznesowych aktywnie korzystających z Internetu, T-Mobile przygotował nową taryfę DATA JUMP umożliwiającą bezpłatne współdzielenie pakietu danych między nawet…